Skocz do zawartości
Marcin Wroc

Obroty rosną na "pusto"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu wymieniałem turbinę i od tego czasu mam taki problem - turbina startuje o jakies 300 obr pozniej niż poprzednio oraz mam wrażenie, że przy gwałtownym dodaniu gazu na 5 i 6 biegu najpierw przez ok 1-1,5 sekundy obroty rosną na "pusto" tzn tak jakbym dodał gazu na wcisnietym sprzeglę. Dopiero po chwili wszystko wraca do normy i normalnie wzrastaja obroty wraz z przyrostem mocy.

 

Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rosnących obrotów "na pusto", to przerabiałem taki problem w Golfie III TDI i winowajcom było sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęgło to obroty rosną a prędkość nie - taki objaw masz?

Czy wciskasz gaz, a reakcja jest po chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, przez chwile obroty rosną a prędkość nie. Takie objawy są tylko na wysokich biegach. Nie jest tak, że gdyby to miało być sprzęgło to takie objawy byłyby na każdym biegu? Wydaje mi się, że byłyby też problemy z wrzuceniem w ogóle biegów.

A co z późniejszym startem turbiny? Da się to jakoś ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź 80km/h na 5 lub 6 biegu i depnij gaz do dechy. Jeżeli obroty wzrosną, a auto nie będzie się rozpędzało <zrobi to po chwili> to prawdopodobnie sprzęgło Ci się już ślizga jak kolega wyżej pisał. I teraz albo tarcza już powiedziała "papa" albo docisk. A z problemowym wrzucaniem biegów to też inne defekty mogą być związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę poczytałem i chyba faktycznie pada sprzęgło.

I teraz mam pytanie: wymieniać samo sprzęgło czy od razu wymienić też dwumasę? Da się ocenić stan dwumasy podczas wymiany sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że się da ocenić stan dwumasy podczas wymiany sprzęgła. Nawet zanim zrzucisz skrzynię można mniej więcej zdiagnozować w jakiej jest kondycji (w internecie jest masa info na ten temat np. telepanie przy gaszeniu auta, wibracje na wolnych obrotach przenoszące się na karoserię, hałasy, stuki dobiegające ze skrzyni biegów etc.) Jeżeli jest w dobrej kondycji i autem jeździsz normalnie bez jakiegoś katowania i ekstremalnych przebiegów to myślę, że można by było ją zostawić. Ale odpowiedź usłyszysz od fachowca jak rzuci na wszystko okiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafalkqu

Witam,

 

sory że nie pytam ani nie komentuje to czego dotyczy wątek ale nie mogę zakładać tematów a mam ciekawe pytanie.

Co oznacza podwójny sygnał podczas ostrego szarpnięcia swoim paskiem ?

Dałem mu trochę buta pod górkę i usłyszałem podwójny sygnał?

Wie ktoś co to oznacza ?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrzytało i szarpało by jakby na totalnym wykończeniu był docisk. U Ciebie tarcz ma już dość co zresztą koledzy już napisali :) Co do zmiany dwu masy to się musisz zastanowić ile chcesz jeszcze tym autem pojeździć. Dwumas i tak i tak padnie i tu pytanie czy chcesz np za rok znowu rozbierać wszystko by zmienić samą dwu masę?? Jeśli planujesz dłużej jeździć ja bym na Twoim miejscu skłaniał się ku wymianie.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qseka

Dokładnie. Najlepiej wymienić od razu wszystko żeby później za jakiś czas nie demontować ponownie skrzyni.

Edytowane przez qseka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności