Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam tylko jeden kluczyk i chcę dorobić drugi.

Tak tak dziwna sprawa :dobani:

ale chyba jest to do zrobienia.

Może ktoś z Wrocka pomoże ... :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

tak jest do zrobienia to bendzie kosztowac w okolicach 150 pln. trzeba zczytac imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zawalnej na pętli tramwajowej zaraz za mostem Trzebnickim jest punkt w kórym dorobisz bez problemu. Około 10 minut i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

tramp, dayv, a potem przy ubezpieczeniu zaczynają się jaja. Lepiej kupić nowy komplet, wszystko złożyć, zakodować i jazda. Ja taki manewr planuję na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mają firmy ubezpieczeniowe do dorabianego kluczyka, bo nie czaję?

:kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

pobsdecorators, jakoś mnie to nie dziwi.....

Jakby koledze, nie daj Boże zwineli auto, to przy zgłaszaniu się w ubezpieczalni musi oddać komplet oryginalnych kluczyków. Takie to trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tramp, podjadę tam i zapytam.

Ale czy można zrobić kluczyk z kluczyka ( mam scyzoryk )

Byłem dzisiaj na Kurkowej ( reklama z autogiełdy ) i gość mi powiedział 350 za kluczyk + 200 kodowanie :przestraszony::przestraszony::przestraszony:

 

Jeśli mam autocasko to przy zawieraniu ubezpieczenia zgłaszam że mam tylko jesen kluczyk lub 1 oryg + 1 dorobiony. Tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mają firmy ubezpieczeniowe do dorabianego kluczyka, bo nie czaję?
ano to, że nawet robią badania mechanoskopijne, czy na podstawie oryginału nie była robiona kopia i w wyniku ekspertyzy pozytywnej odrzucają roszczenia w przypadku kradzieży auta. Każde dorabianie kluczyka należy zgłosić ubezpieczycielowi, żeby względnie spokojnie spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Jeśli mam autocasko to przy zawieraniu ubezpieczenia zgłaszam że mam tylko jesen kluczyk lub 1 oryg + 1 dorobiony. Tak ?

w przypadku kradzieży, fakt posiadania nieoryginalnego kluczyka może stanowić podstawę do nie wypłacenia odszkodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pobsdecorators, jakoś mnie to nie dziwi.....

Jakby koledze, nie daj Boże zwineli auto, to przy zgłaszaniu się w ubezpieczalni musi oddać komplet oryginalnych kluczyków. Takie to trudne?

 

Trochę trudne, no offence - mnie tam dorabiali klucz scyzoryk i wyglądał tak samo jak oryginalny - ale jak nowy

2. może oddać oryginał, a o zapasowym nikt nie musi wiedzieć;

więc nadal nie czaję co to ma do ubezpieczenia :zdziwko::zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam nie dorabiać i przy zawarciu ubezpieczenia zgłosić że mam tylko jeden kluczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

pobsdecorators, dalej nie rozumiesz? Odda jeden kluczyk, i co? Myślisz, że na tym się skończy?! Powiedzą, że jak nie potrafi upilnować kluczyka to ma pecha i gówno mu wypłacą.

TDI Piter, najlepiej ( z resztą było to już poruszane na forum) jest kupić nowy, oryginalny komplet (zamki, dwa kluczyki + serwisowy, stacyjka) zamontować i zakodować. Masz problem z głowy a koszta są na poziomie dorobienia kluczyka w serwisie, czyli ok 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. może oddać oryginał, a o zapasowym nikt nie musi wiedzieć;

więc nadal nie czaję co to ma do ubezpieczenia

a czytałeś co napisałem wcześniej?
Czyli mam nie dorabiać i przy zawarciu ubezpieczenia zgłosić że mam tylko jeden kluczyk ?
musisz to uzgodnić z firmą ubezpieczeniową, Czasami żądają dodatkowych zabezpieczeń/blokad z homologacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że jeśli kupujesz używane autko, nie mówię o nowym, wiele osób sprzedaje auta z jednym lub dwoma kluczami. wątpię żeby KAŻDE auto sprzedawane było z kompletem 2+plastykowy. więk kupując z jednym i biorąc np. AC również dadzą ci ubezpieczenie. bez lipy, czy masz jeden czy dwa. takie jest moje zdanie. a czy ty sobie dorobisz później drugi czy trzeci to tak naprawdę twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blokadę skrzyni dopiero co załozyłem, a kluczyk chciałem dorobić tak dla siebie jak,by co zeby drugi był w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupując z jednym i biorąc np. AC również dadzą ci ubezpieczenie. bez lipy, czy masz jeden czy dwa. takie jest moje zdanie. a czy ty sobie dorobisz później drugi czy trzeci to tak naprawdę twoja sprawa.
w sprzyjających warunkach ubezpieczą, ale jeśli potem dorabiasz duplikat, to należy o tym fakcie poinformować, bo może być odmowa wypłacenia odszkodowania w przypadku kradzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - za dorobienie kluczyka w poprzednim aucie z immobilajzerem zapłaciłem 160 funtów, bo pierwszy w domu mi zaginął, i gość co przyjechał męczył się 4 godziny żeby klucz dorobić z zamka, a później kolejne 2 godziny z programowaniem i rozkodowaniem dodatkowego zabezpieczenia.

więc nie zawsze nawet trzeba mieć kluczyk by go dorobić.

 

dorabiasz - informujesz (jeśli musisz, nie każdy ma AC) - i po sprawie (informowanie firmy ubezp. nic chyba nie kosztuje) :hurra::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

pobsdecorators, tylko po co sobie komplikować życie?! Można rozwiązać ten problem niedużym nakładem środków, mając zarazem pewność, że ominą nas niemiłe konsekwencje. W tym przypadku nie trzeba chyba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i masz rację :) ja i tak bym nawet nie pomyślał żeby ubezp. informować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie co koledzy piszą o tych kluczykach i i coraz bardziej jestem zakołowany.

Moja sytuacja jest taka:

Kupiłem paska z jednym kluczykiem(scyzoryk) w którym na dodatek nie działa pilot.

myslalem o dorobieniu drugiego i zaprogramowaniu tego co mam ale nie wiem czy to jest wykonalne. Jesli tak to moze jakas porada na prv.

Co do ubezpieczenia to hestia ubezpieczyła mi bez problemu z jednym kluczykiem tylko zrobili jego zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności