Skocz do zawartości
Grimson

Passat B6 2.0TDI gaśnie w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: w czasie jazdy gaśnie silnik, równocześnie wygasza się komputer pokładowy. Reszta oświetlenia bez zmian. Gaśnie co około 300km, problem rozpoczął się jakieś 2 miesiące temu. Pół biedy kiedy zgaśnie gdzieś na parkingu, ale jak padnie na trasie w czasie wyprzedzania to kaplica.

 

Pojawił się też problem, że przy uruchamianiu zdarza się że nie odpala za pierwszym razem: pojawia się tylko kontrolka blokady kierownicy i to wszystko. Trzeba wyjąć kluczyk i włożyć ponownie, aż do skutku.

 

Po podpięciu komputera u elektryka oraz dodatkowo w ASO VW wyszły błędy następujące:

 

- błąd stacyjki

- błąd czujnika blokady kierownicy

 

Jestem dwa dni po wymianie stacyjki na nową, i oczywiście Passat dziś zdechł ponownie.

 

Co to może być: czy jest możliwe że trzeba wymienić czujnik blokady kierownicy, i właśnie on sieje błędami, wyłączając silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, nikt nie przerabiał tego problemu wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę błędny trop ale mi gasł jak miałem niedbale zlożony dolot przez mechaników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiana blokada kierownicy. Przerabiałem to wiele razy.

 

Jeśli gaśnie podczas jazdy to miałem przypadek iż kabel od czujnika wałka przecierał się i od czasu do czasu auto gasło, brak było błędów w ecu nawet później jak już całkiem się przetarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/threads/32934-Problemy-z-blokada-kierownicy-i-odpalaniem ale to za pewne już czytałeś. Co do gaśnięcia auta, to nie jest to wina pompowtrysku przypadkiem? Masz BMP a tam były Bosche czyli te nieawaryjne, no ale może Cię dopadło, przy czym jak pada wtrysk Boscha to auto powinno działać na 3 garach. Myślę, że jednak błąd by wyskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi się pali kierownica, więc chyba nie bardzo, ale w moim BMP potrafił zgasnąc w trakcie jazdy, ale było to spowodowane padającą pompą paliwa, po wymianie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie to napisać, że może pompa paliwa niedomaga? To jest dość powszechna usterka w naszych passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik BMM od Audi, oryginalny BMP wyzionął ducha jeszcze u wroga.

 

Co do pompy paliwa: nie ma reguły, czy mam pełen bak paliwa, czy tylko zostały opary. Gaśnie bez względu, ile gnojówki zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem w BKP, wymieniłem moduł blokady kierownicy, pompę paliwa, pompę Vacum, 4 PD na akcji serwisowej, olej i filtry wymienione 3k km i gaśnie w czasie jazdy. Następuje to w nieodpowiedni miejscu i czasie.Rozrusznik kręci prawidło. Ostatnio dochodziły odgłosy z okolicy lewej skrzynki bezpieczników jak by się przełączał ( strzelanie przekaźników) . Nie wiem co mam zrobić. Poroszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem jeszcze B6, spotkałem sie z podobnym problemem, samochód zgasł podczas wyprzedzania, ledwo co unikając kolizji. Pomogła wymiana pompy paliwa oraz pompowtrysków. (Pompowtryski możesz wymienić za darmo w Salonie VW, ja tak zrobiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności