Skocz do zawartości
POPEK

Pochłaniacz wilgoci

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wilgoci w samochodzie to mogę coś powiedzieć bo też miałem z tym problem. Codziennie przed pracą korzystam z basenu, a potem przez 8 godzin plecak z mokrymi fantami siedzi w samochodzie. O ile w sezonie letnim nie jest to problem (chociaż dało się zauważyć zwiększoną wilgotność), o tyle z nadejściem przymrozków po powrocie z basenu (40-50 min) miałem zawsze zamarznięte szyby od wewnątrz.

Zainstalowałem w samochodzie pochłaniacz wilgoci HUMISTOP, jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoci-humistop-z-wkladem-promocja-i3827527521.html

 

Wilgoć pięknie zbiera się w pojemniczku (będzie już jakieś pół szklanki), problemu z zamarzaniem czy parowaniem szyb nie ma nawet przy sporych przymrozkach (bywało już -5), a sam pojemnik idealnie pasuje w podstawkę na napoje w tunelu środkowym B5FL.

Niebawem będzie w biedronce (od 13.01), więc jak ktoś ma podobny problem to jak najbardziej polecam bo spełnia swoje zadanie.

http://okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-biedronka-30-12-2013,3331/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość delanela

Używałem takich pochłaniaczy - pomagało.

 

Ale jest drugi skuteczny sposób - wysuszyć wnętrze - dywaniki, szczególnie jeśli z materiału. Sprawdzić czy woda nie stoi w bagażniku.

Zlikwidować ew. ubytki w blacharce którymi się wilgoć dostaje -a w nowszych modelach wymieniać często - czyli co ok 10 tys filtr kabinowy.

 

Naprawdę takie rzeczy pomagają :)

 

Do osuszenia można gazety powykładać - pieknie zbiera wilgoć, a zdaniem wielu jest to własnie docelowe przeznaczenie FAKTu :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności