Skocz do zawartości
aron20000

Analiza logów dla silnika BKC 105 KM grupa 004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam i szukam i nie mogę się doszukać. Nie wiem, czy temat jest w najodpowiedniejszym dziale, ale chyba tak :hmm

Mam problem bo chciałbym sprawdzić synchronizację (wał/wałek rozrządu) w silniku na PD 105 KM BKC.

W starszych konstrukcjach na PD nie ma problemu, ale tutaj przy pracującym silniku mam takie coś jak w załączniku poniżej.

Są jakby w polu 3 i 4. Jak interpretować te wartości? Ktoś posiada może wartości wzorcowe?

Wartości praktycznie stoja w miejscu. Dlatego dodałem zdjęcie jak to wygląda na biegu jałowym, a nie typowe przedstawienie logów w postaci tabeli.

Pozdrawiam

turan 2009 kom.jpg

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pole Cię interesuje - masz kąt -2 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest jak w każdym PD? Jesteś tego pewny "Trucio"?

Pytam ponieważ poniżej (w poszczególnych blokach) nie ma wartości tolerancji, jak w starszych PD, tam ładnie było to widać.

Poza tym, te 3 pole mnie zastanawia. Komentarz identyczny jak do 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jest jak w każdym PD? Jesteś tego pewny "Trucio"?

Pytam ponieważ poniżej (w poszczególnych blokach) nie ma wartości tolerancji, jak w starszych PD, tam ładnie było to widać.

Poza tym, te 3 pole mnie zastanawia. Komentarz identyczny jak do 4?

 

3cie pole to długość wtrysku, czyli przez ile stopni obrotu wału korbowego jest otwarty wtryskiwacz (dla każdego silnika ta wartość jest indywidualna, zależy od wydajności pompek).

4te pole to synchro wałka - tutaj ma być jak najbliżej 0, ale ja polecam ustawienie -0.6 -1.1 (napinacz przy obciążeniu zawsze pójdzie na plus i będą okolice 0 przy dynamicznej jeździe).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności