Skocz do zawartości
rosiek

AWX po wymianie uszczelki korekcje jak z kosmosu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem uszczelkę pod głowicą w pasacie 01 AWX.

Przy okazji pasek, napinacz, pompe wody, filtr paliwa, filtr powietrza. Pasek zmieniałem na blokadach.

Przed zmianą uszczelki stał 3 miesiące bez baterii.

Poskładałem wszystko do kupy, zapałił po kilku obrotach (3-4 pewnie powietrze w układzie) potem już za każdym razem od strzała. Kąt wtrysku 0.0, nawet nie dotykałem. I tu dochodzimy do meritum sprawy, jak już miałem komputer podpięty to posprawdzałem wtryski i wyszło że korekcje są okropne. Następnie zauważyłem że w momencie odpalania obroty są 819obr/min na sekundę spadają do 760obr/min i wracają do normy 819obr/min. Tak jakby auto się przyduszało i komputer wchodził w jakieś ustawienia awaryjne. Żadnych błędów VAG-COM nie pokazuje.

Log (0 - 013)

Log (1 - 023)

Log (2 - 018)

 

Doszedłem do wniosku że przewiozę się i zrobię logi dynamiczne, a tu niespodzianka, auto w ogóle nie jedzie. Pedał w podłodze a on powoli wchodzi na obroty. Więc logów dynamicznych się nie da zrobić. Turbina pompuje.

 

Ściągnąłem węża od dolotu i normalnie w takiej sytuacji powinien kopcić a tu nawet małego dymka nie puści.

Wygląda na to że nie dostaje tyle paliwa ile powinien.

Myślałem o przestawionym pasku ale wtedy chyba by nie pokazywał konta 0,0 tylko inne wartości.

Zmiana konta na -3, -2, -1 lub +2 nic nie daje(gorzej odpala na)

Co to może być?

Krzywy zawór lub dwa mogły by to powodować?

Auto jeździło super przed zabiegiem ( ładował tylko spaliny do układu chłodzenia i wywalało wode)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności