Skocz do zawartości
beryss

N239 nie zamyka klapy, esp nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,postanowilem zalozyc nowy temat poniewaz nie znalazlem podobnego, mam problem z klapa gaszaca, nie zamyka podczas gaszenia silnika z kluczyka. podmienialem zaworek N239 i niestety nie pomoglo. jak podaje prad do zaworka to tyka czyli dziala. zrobilem test output i prawidlowo gasi silnik, a z kluczyka klapa sie nie zamyka, WLACZYLEM esp, na miekkim podlozu dalem buta w podloge i nie zdusil silnika czyli esp nie dziala . czy ecu jest walniety? dodam ze jakis majster wpial odlaczenie paliwa, jak nie nacisne zaraz po przekreceniu kluczyka guziczka to moge sobie krecic a silnik nie odpali, i jak nie zdaze szybko nacisnac to swieca kontrolki abs i ta ponizej. chyba musz to odlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WLACZYLEM esp
W jaki sposób włączasz ESP ?

Pytam, upewniając się, czy go czasami nie wyłączasz.

Niektórzy myśląc, że system jest włączony wtedy, kiedy naciśniemy przycisk, a kontrolka zaświeci się, są w błędzie, bo właśnie wyłączyli ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem przycisk, swieci sie kontrolka, tak testowalem.czyli z twojej odpowiedzi wnioskuje iz wylaczylem ESP.OK jutro zrobie test bez wlaczania przycisku. Ma ktos schemat instalacji elektrycznej odpowiedzialny za poprawne dzialanie klapy gaszacej egr ?przekazniki bym sprawdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie działa ESP, nie dławi pojazdu. 2 takie same błedy na ABSie 18258 - powertrain data bus missing message from ecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna nie dzialania klapy gaszacej byl zle wpiety multiblok (odciecie zaplonu), ktos wpial go w przekaznik 219 obok ecu w nozke 86(1). w.w. bledy nie pojawiaja sie. tomnik, napisz prosze czy przy zrywie (przednie kola boksuja) klapa gaszaca powinna dlawic silnik? kolega mi powiedzial ze powinno dlawic bo tak dziala ESP, u mnie przy zrywie miga ,swieci kontrolka ESP ale nie dusi silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega mi powiedzial ze powinno dlawic bo tak dziala ESP,

 

ESP to system stabilizacji toru jazdy. Jak na śliskim zacznie Ci zarzucać tyłem i wykryją to czujniki ABSu albo czujnik przeciążeniowy, to wtedy system odpowiednio przyhamuje koła, żeby auto wróciło na swój tor jazdy.

Jest jeszcze system ASR, który zapobiega buksowaniu kół, kiedy np. dajesz w rurę na światłach, lub ruszasz na śliskim, wtedy hamulcem spowalniają koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gaszak nie ma z tym nic wspolnego, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomnik, napisz prosze czy przy zrywie (przednie kola boksuja) klapa gaszaca powinna dlawic silnik? kolega mi powiedzial ze powinno dlawic bo tak dziala ESP, u mnie przy zrywie miga ,swieci kontrolka ESP ale nie dusi silnika.
Klapka gasząca silnik nie ma nic wspólnego z działaniem ESP.

W aucie oprócz systemu ESP, tak jak słusznie napisał Filip, mamy jeszcze ASR. Sterownik zmniejsza moment obrotowy silnika( a nie, jak napisał Filip przyhamowuje koła), nie doprowadzając tym samym do buksowania kół,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pojezdzie raczej nie ma ASR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w pojezdzie raczej nie ma ASR ?
Jest.

ESP to rozbudowany system, w którego skład wchodzą systemy takie jak kontrola trakcji, kontrola poślizgu itp.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności