Skocz do zawartości
Gość sajek

nie wiem co zle zrobilem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sajek

mam paska b4 kombi mialem w nim radio betaoraz orginalne glosniki w podszybiu twetery i w przednich drzwiach 16 niskotonowe zmienilem radio na sony XR-M500R glosniki 16 na magnata tylko nie pamietam jakie bo wywalilem pudelko i w podszybie blaupunkt gtx 102 podlaczylem to wszystko pod te stare kable jak to wlaczylem to sie wystraszylem porazka glosniki na podszybiu graja mocniej niz te w drzwiach wszystko to do du..... nie co jest grane pomozcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sajek, Czy w ogóle zwróciłeś uwagę na impedancję? Obstawiam, że te na podszybiu masz o mniejszej impedancji. Jeśli podłączyłeś pod różne kanały wzmacniacza (przód podszybie, tył drzwi) to w radiu jest specjalna opcja do regulacji poziomu między nimi, zazwyczaj oznaczona FAD (od fading) lub F/R (front/rear). Jeśli masz połączone "na chama równolegle" too.... poprowadź kable i podłącz jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajek

wiec tak jesli mowisz o regulacji to tylko mam prawy lewy kanal nie ma podlaczone tak podszybie i drzwi podlaczylem kostki do radia jak bylo wczesniej nic nie zmienialem tylko glosniki :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie - o impedancję :)

Co do połączenia to nie wiem, jak jest standardowo w Passatach z firmowym miejscem na głośniki w drzwiach (mój miał w podszybiu i pociągnięte kable do głośników z tyłu).

 

Da się to sprawdzić bez wybebeszania kabli - masz miernik uniwersalny? Ostatecznie bateryjka i żaróweczka też się nadadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wysokotonowe montowane w podszybiu połączone są równolegle z tymi zamontowanymi w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, dzięki za info. W takiej sytuacji są takie możliwości:

 

1) prowadzenie kolejnych kabli (upierdliwe)

2) dołożenie szeregowo do głośnika o mniejszej impredancji rezystora o odpowiedniej rezystancji (nie polecam, a nawet bardzo nie polecam - poza tym ciężko dostać takiej dużej mocy i będzie się grzał)

3) Ponowna wymiana jednej z par głośników, tym razem zwracając uwagę bardzo ważny parametr, jakim jest impedancja.

 

Zalecam ostatnie rozwiązanie :) - a na drugi raz zapoznawanie sie z tematem przed kupieniem czegokolwiek :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajek

witam ponownie ipedancje glosnikow w polce i drzwiach sa 4 ohms i co dalej ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz proponuję Ci zrobienie zwrotnicy do głośników w podszybiu, jeśli imprednajce naprawdę są sobie równe. Dzięki temu głośnik w podszybiu będzie grał średnimi i wysokimi, a głośnik w drzwiach niskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajek

doradzcie mi jaki mam kupic za przyzwoita cene to kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

jeśli wymontowałeś oryginalne głośniki to zwróc uwagę że miałeś w głośniku w drzwiach przylutowaną małą zwrotnicę właśnie do tweetera, możesz ją przelutowac i sprawdzic lub ewentualnie wlutować szeregowo między głośnikiem a tweeterem kondensator 2mikro farady będą wówczas przenoszone tylko wysokie tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw:

proponuje sprawdzić czy głośniki nie mają zamienione

+ i -

 

Pozdrowionka i Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajek

twetery podlaczylem bezposrednio do glosnika w drzwiach jak bylo zalecane wraz z zwrotnica i wmontowalem je w plastyk narozny kolo szyby a tam gdzie byly twetery orginalnie w podszybiu wmontowalem dwudrzne glosniki one ladnie graja ale te w drzwiach prawie ich nie slychac a myslalem ze troche basu z nich wydobede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności