Skocz do zawartości
Qdlik

Wyposażenie auta w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam takie pytanka... Planuję moim staruszkiem jechać do niemcowni i co powinienem mieć na wyposażeniu samochodu? Druga sprawa to czy zakupić przejściówkę do tankowania gazu czy niemieckie stacje są już wyposażone w te zabawki? Trzecia sprawa, czy Niemcy mają jakieś ograniczenia w długości anten CB.. Bo nie wiem czy zabierać krótką antenę (hustler) i założyć ją przed granicą czy z moim performerem (196 cm) mogę śmiało tam jeździć... I na koniec pytanie, na jakim kanale rozmawia się w Niemczech na cb? W piątkach czy w zerach?

Jeśli taki temat był to sorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba był :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!
Witam :)
co powinienem mieć na wyposażeniu samochodu?
Przerabiałem niedawno ten temat, i tu jest wszystko opisane. Im więcej tym lepiej ;)

http://www.aferry.pl/Content_Aferry/includes/obowiazkowe-wyposazenie-auta-w-wybranych-krajach-Europy.pdf

 

Druga sprawa to czy zakupić przejściówkę do tankowania gazu czy niemieckie stacje są już wyposażone w te zabawki?
Wypożyczenie przejściówki na stacji to od 20 do 50 euro, i nie na każdej stacji znajdziesz. I wystarczy że będziesz miał inny gwint niż przejściówka na stacji (M10 i M14 są), i już musisz lecieć szukać gdzieś indziej. Na alle przejściówki są po ok 50zł - koszt niewielki a głowa spokojna. Podjeżdżasz, tankujesz, płacisz - a nie zaczynasz od płacenia ;)

 

Trzecia sprawa, czy Niemcy mają jakieś ograniczenia w długości anten CB...
Nie słyszałem nigdy o takim ograniczeniu.
na jakim kanale rozmawia się w Niemczech na cb? W piątkach czy w zerach?
28 kanał, a czy piątki czy zera to nie wiem, ale tak jak u nas, tylko inny kanał ;)
Jeśli taki temat był to sorki...
Jeśli Łysy Ci przepuścił i nie skoszował tematu, to i ja Ci wybaczam :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem niedawno ten temat, i tu jest wszystko opisane. Im więcej tym lepiej

http://www.aferry.pl/Content_Aferry/...ach-Europy.pdf

o co chodzi z tymi naklejkami na lampy? (pozycja 7 w tabeli) I z tymi oponami zimowymi? (pozycja 9)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z tymi naklejkami na lampy? (pozycja 7 w tabeli) I z tymi oponami zimowymi? (pozycja 9)??
To chyba dotyczy aut angielskich. Bo innych naklejek na lampy nie znam.

 

Opony zimowe to w zimie u Niemca wymagają. Szczegółów nie znam, czy są jakieś terminy graniczne czy tylko podczas opadów/zalegania śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za odpowiedź, auto przygotowane (serwis zrobiony),Wy mi podpowiedzieliście co mam zabrać i mogę śmiało pomykać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki chłopaki za odpowiedź, auto przygotowane (serwis zrobiony),Wy mi podpowiedzieliście co mam zabrać i mogę śmiało pomykać.
No i kto teraz będzie walczył w dziale dla Nowych ...? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczegółów nie znam, czy są jakieś terminy graniczne czy tylko podczas opadów/zalegania śniegu.

 

od bpdajrze 1 października do 1 kwietnia z tego co pamiętam....

o co chodzi z tymi naklejkami na lampy?

 

Dotyczy brytoli :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kto teraz będzie walczył w dziale dla Nowych ...?

Nie opuszczę Was, za bardzo przyzwyczaiłem się do tego forum. ;) Cierpliwości takiej jak Ty to nie mam, komu mogę to pomogę (na tyle ile posiadam wiedzy). Modem do mobilnego internetu mam, jakiś internet się zakupi i będę was odwiedzał, jak często się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wykupić sobie jakieś dobre assistance, nie zaszkodzi a w razie "W" nie będziesz narażony na duże koszty (np. holowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję wykupić sobie jakieś dobre assistance

A mógłbyś coś zaproponować? Niby pasiastego jestem pewien, włożyłem w niego teraz z 500 zł, naprawiam go na bieżąco i powinien oblecieć te 1100 km ale też o tym myślałem żeby się zabezpieczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem rozszerzone assistance do OC (mam w Avivie), dopłaciłem 70zł i mam całą Europę. Miałem kupować starter24.pl ale aviva dała dobre warunki. I tak w avivie musiałem dopłacić do regularnego użytkowania za granicą (powyżej 30dni), coś ok 150zł.

Ten starter24.pl to nie głupia opcja, 179zł i jedziesz spokojnie. Ewentualnie poszukaj info o ADAC, może coś na stronie PZMotu polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zimówek w Niemczech to wygląda to tak:

W dniu 26.11.2010 uchwalono w Niemczech zmianę przepisów ruchu drogowego (Strassenverkehrsordnung, StVO) dotyczącą wprowadzenia 04.12.2010 obowiązku posiadania ogumienia zimowego.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy pojazdów poruszających się w okresie zimowym na drogach w Niemczech zobowiązani są do stosowania opon zimowych. Jako warunki zimowe zdefiniowano: gołoledź, śnieg, błoto pośniegowe. Do opon zimowych zaliczane jest ogumienie oznaczone symbolem M+S i opony całoroczne

 

ADAC na Europe kosztuje 79,50 EUR rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko koledzy ;)

Czy kamera - rejestrator jazdy jest dozwolony w Niemczech? Można go używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na terenie Niemiec można używać rejestrator jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAC jest chyba albo na pewno najlepsze, u Nas często widywane ze wzgledu na bardzo młodych kierowców z Niemiec (1925-30 )urodzonych. Przyjeżdża i naprawia jeżeli jest mała usterka a nie od razu laweta i lecą km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wyposazenie mozesz miec takie jak w PL poniewaz wyposazenie pojazdu poruszajacego sie po terenie UE zgodnie z konwencja wiedenska ma byc takie jakie dopuszcza kraj zarejestrowania w momencie badan technicznych.

 

Co do CB to nie wiem po co ci ono bo po przekroczeniu granicy z PL zapada cisza i nikt z nikim nie gada.

 

Kanal 28 AM tak jak w PL lecz tak jak mowie cisza jest kompletna, zadko kto sie odezwie. Niektorzy tez na 19 siedza wiec mozesz monitoring zalaczyc jak masz.

 

Kolejna sprawa ze tam chyba nie bedziesz robil z siebie glopka pytajac czy ''drozka czysta''? Przeciez tam nikt nie poluje i to nie ma sensu.

 

Na to konto wez sobie GPS zamiast zbednego CB;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy jest ktoś na forum, kto pomaga załatwić to assistance ADAC Plus sa 80 euro na całą europę? Nie mogę nikogo utrafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja ADACPlusMitgliedschaft za 79.50EUR obejmuje całą Europe dla członka klubu i jego rodziny (małżonek, dzieci).

Aby zostać członkiem wystarczy wypełnić formularz online (jest też po angielsku)

Tutaj ponoć pomagają załatwić: www.jazdawde.pl www.mojeadac.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności