Skocz do zawartości
daro44

kontrolka emisji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawil mi sie symbol nr 2 w spisie kontrolek w passacie b6 czyli od emisji palin i mam pytanie czy to ma zwiazek z swiecami bo zbliza mi sie termun wymiany czy to moze cos innego

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ale powinieneś zrobić diagnostyke elektroniki silnika. Będą błędy które pomogą zdiagnozować problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz sie nie pali dziwne czyzby czasowa niemoc paliwo tankowalem w takiej dziwnej stacji .....zobaczymy jaj dalej sytuacja bedzie wygladala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka juz sie nie pojawia zalalem paliwem z innej duzej stacji wykasowalem blad i swiece przy okazji wymienilem i narazie sie nie pali ....to chyba byla wina paliwa z tej zapyzialel stacyjki nauczka na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo dzis mi sie zapalila kontrolka "Lampka uszkodzen silnika EODB - oszkodzenie slinika, emisja spalin, sygnalizacja spalin" (jest to kontrolka o obrazku silnka) pali sie na stale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu sie pali, paliwo leje zawsze po korek diesel ultimate... teretycznie spadku mocy nie mam teraz. Ale lampka sie swieci. W poniedzialek pojade na komputer ale moze ktos juz cos podpowie. Z gory serdecznie dziekuje.

 

Mój passat b6, 2006r, 170km, dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Miałem kiedyś taki przypadek po zatankowaniu na podejrzanej stacji. kody z Wolfsburga ładowali na nowo i ręką odjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie bo dzis mi sie zapalila kontrolka "Lampka uszkodzen silnika EODB - oszkodzenie slinika, emisja spalin, sygnalizacja spalin" (jest to kontrolka o obrazku silnka) pali sie na stale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu sie pali, paliwo leje zawsze po korek diesel ultimate... teretycznie spadku mocy nie mam teraz. Ale lampka sie swieci. W poniedzialek pojade na komputer ale moze ktos juz cos podpowie. Z gory serdecznie dziekuje.

 

u mnie dzis tez zapaliła sie ta kontrolka, wertuje forum i myślę co zrobić dalej,

możesz napisać co z twoim problemem, jak został rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wertowania forum proponuję na początek podpiąć pod komputer

u mnie zapalenie tej właśnie kontrolki oznaczało zgon EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie czy z paląca kontrolka nr 2 ( spaliny) można jeździć czy niezwłocznie trzeba udać się do mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki blad Ci komp pokaze, ja mam np problemy z sonda lambda, co go nie usune to sie zapala za losowy czas znowu. Nie wplywa mi to na nic, tyle ze kontrolka sie swieci, ale u Ciebie moze byc inaczej, wiec sugerujemy jak najszybciej sprawdzic na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności