Skocz do zawartości
Gość jarekch1

Regulacja grzania świec w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkob

....urwa....dlaczego jeżeli pojawiają się kłopoty z odpaleniem silnika to wszyscy wymienialiby świece...?Wystarczy że będzie źle ustawiony kąt wtrysku i będzie problem z odpaleniem zimnego silnika!!!mój ma 290tys i świece jeszcze nie wymieniane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bo na początek zawsze sprawdza się kondycję świec a jak to się wykluczy to się dopiero człowiek zabiera za drugie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka może byc przyczyna długiego grzania świec? Obecnie załozone swiece BERU (przejechane około 5 tys km) oraz nowy akumulator Varta Blue Dyn. 80Ah 720A , dzisiaj przy temp około 12st grzeje ponad 10 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOOM

delpapi,

czujnik temperatury plynu chlodzoncego 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podaje dla kompa inną temperaturę silnika i dlatego długo podgrzewa,u mni ebyło tak samo przy ciepłym silniku,bo na zimnym prawie nie podgrzewało świec,bo czujnik podawał wysoką temp,wymieniłem i do dzisiaj ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Sterownik silnika przy zuepłnie uszkodzonym czujniku temperatury płynu chłodzacego przyjmuje za wartość domyslną temperaturę -5C, dlatego świece grzeją. Inne objawy to takie jak wyczuwalnie zwiększona moc z racji podwyższonej dawki paliwa oraz niewielkie poddymianie w czasie dynamiczniejszej jazdy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie dynamicznej jazdy zaobserwowalem poddymianie :) napiszcie proszę jeszcze gdzie ten czujnik się znajduje oraz czym go sprawdzic. Jeżeli ktoś wie to może jeszcze poda nr kat. tego czujnika który będzie pasował.Pozdrawiam

 

Jeszcze pytanko, czy gdy ten czujnik jest uszkodzony to kontrolka znajdujaca sie na liczniku pokazywala by dobra temperaturę przy rozgrzanym 90st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Lokalizację czujnika jak i jego numer katalogowy ja osobiście pisałem chyba już 10 razy na forum więc łatwo sobie znajdziesz przeszukując choćby tylko moje posty. Jest i sporo ale i tak szybko odnajdziesz.

 

Co do uszkodzonego czujnika a wskazywaniem dobrej temperatury na liczniku to może tak być gdzyż jeden obwód czujnika podaje temp płynu do sterownika silnika a drugi obwód pokazuje temp. na liczniku. Oba działają niezależnie od siebie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazlem, wiec w moim silniku powinien znajdowac sie cyt."W silnikach TDI-VP czujnik jest na środu z tyłu silnika i patrzy ładnie w górę " rozumiem ze czujnik do PD jak i do VP idzie taki sam? czyli nr 059 919 501A(zielony)/078 919 501C(czarny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jednak mam czujnik 078 919 501 B (niebieski)

 

Po wymianie czujnika problem jak ręką odjął. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności