Skocz do zawartości
Karrewagen

Pomoc z podłączeniu subwoofera i ustawieniu wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszedł kurier do mnie z głośnikiem(naprawa gwarancyjna).Udało mi się, głośnik naprawili także wykładam go do skrzyni i spokojnie wygrzewam :)

ArePxQW.jpg

 

Mam prośbę jak to najlepiej bezpiecznie podłączyć pod mój wzmacniacz ten głośnik żeby znowu nie było problemu. Wiem, że głośnik umożliwia podłączenie w różnej impedancji. Wcześnie miałem podłączone tylko z jeden strony. Plus i minus do gniazda i potem do wzmacniacza. Skrzynia zbudowana jest zbudowana pod ten głośnik. Posiada ona 1tunel 10cm i długości aktualnie 22cm(20licząc bez zaokrąglonego wyjścia i wejścia) długość mogę regulować z racji połączenia 2 tunelów.

 

Głośnik VIBE BLACK AIR 12:

Type : Subwoofer

Speaker Size : 12″

RMS Power : 550 w

Peak Power : 1600 w

Minimum Input : 275 w RMS

Sensitivity : 89 db

Freq. Response : 25 Hz – 1.5 khz

Impedance : Dual 2 Ohm

 

Wzmacniacz Magnat RX mono

Tryby pracy (kanały) 1

Stabilny przy 1 Ohm

Impedancja głośnika 1 - 8 omów

Pozłacane i zabezpieczone terminale głośnikowe i zasilania

Moc RMS, 1 Ohm 1 x 700W

Moc RMS, 2 Ohm 1 x 500 W

Moc RMS, 4 Ohm 1 x 350 W

 

Ja go ustawić?

magnat-rx-mono-slika-20472103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes podłączyc głosnik w 4 ohm, bedzie bezpiecznie, czysto i dynamicznie. Im dłuższy tunel to niżej schodzisz, ale pasmo ma większe zniekształcenia. Poeksperymnetuj z długością tunelu średnica jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny głośnik a piecyk taki sobie :) No nic skoro już jest to możesz to podłączyć w konfiguracji na 1 ohm lub na 4 ohm. Poniżej wrzucam schematy z konfiguracjami :)

98_1264246521fff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ohm ma podany glosnik? pröbuj wiec wpierw 2ohm. wzmacniacz skrecony na minimum, wtedy reszte naglosnienia na 80% i pomalu wzmacniacz "podglasniac" az bedzie pasowalo - tak na pierwsze najlatwiej

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile ohm ma podany glosnik

 

w specyfikacji jest 2x2 ohm - także ja w pierwszej kolejności postawiłbym na 2 schemat przeznaczony dla tej konfiguracji, czyli spięcie pod wzmak na 4 ohm. A jak taka konfiguracja nie podpasuje to zostaje wariant pierwszy, czyli spinka na 1 ohm ale wówczas straci się na jakości a zyska na głośności. Sam musi pokombinować jaki wariant mu podpasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat, choc mam troche inny problem a mianowicie. Tuba podczas jazdy mi przerywa "buczeniem" raz gra a raz nie, jakby miala problemy z masa, podczas postoju zap***dala bez zadnych problemow. Czy to moze byc wina przewodu masowego czy cos wzmak sie konczy :D Przewod nie jest nigdzie przetarty, koncowki tak samo dobrze spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności