Skocz do zawartości
TuRbO4Fun

Kondesator + Wzmacniacz czy można ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema właśnie zakładam do siebie kondensator 1.2 f i jako że wzmacniacz i całą instalacje mam w miejscu na koło zapasowe to kable od aku są za krótkie dlatego kondensator jest w innym miejsc i tutaj pytanie czy jeśli podłącze kondensator z wzmacniaczem przez rozdzielacz typu 1 in 2 out który jest na bezpieczniku to wszystko będzie działało poprawnie (rozdzielacz z jednej strony ma wejście tam włożę kabel aku + z drugiej strony są 2 wyjścia odizolowane od siebie a pomiędzy wpinam bezpieczniki w jedno wyjście krótki kabel do wzmacniacza w drugie kabel z kondensatora)

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie wykorzystasz kondka jako przedłużenia kabli ? Wpinasz kabel od aku do kondzia, z tego samego bolca lecisz kablem do wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak haotycznie napisane że nic nie rozumiem.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie wykorzystasz kondka jako przedłużenia kabli ? Wpinasz kabel od aku do kondzia, z tego samego bolca lecisz kablem do wzmaka.

 

tak jak napisałem nie mam takiej możliwości ze względu na krótkie kable

 

To jest tak haotycznie napisane że nic nie rozumiem.

 

 

Ok przedstawię wam obrazkowo

 

w miejscu na koło zapasowe mam wzmacniacz i pociągnięte wszystkie kable

 

p1010790p.jpg

 

i jak widać po włożeniu koła nie zostaje tam za wiele miejsca bo sam wzmacniacz ledwo sie mieści dlatego też kondensator muszę umieścić w innym miejscu ,więc będzie on zaraz przy skrzyni (długość kabla więc nie będzie przekracza metra) i tutaj wyjaśnienie dlaczego potrzebuje zrobić to przez rozdzielacz który będzie w miejscu koła zapasowego i jedną stroną wychodzić na wzmacniacz a drugą na kondensator

 

p1010792h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak napisałem nie mam takiej możliwości ze względu na krótkie kable

 

właśnie dlatego zaproponowałem użycie kondka jako rozdzielacza, zamiast kupno czegoś innego. Te kable, które masz wpięte do wzmaka odpinasz i jedziesz do konda, tam gdzie on będzie umocowany, z kolei od kondka do wzmaka lecą nowe kable i jest GIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze serek. Puszczasz kable z aku do kondka a z kondka do wzmaka i wszystko gra i tańczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie dlatego zaproponowałem użycie kondka jako rozdzielacza, zamiast kupno czegoś innego. Te kable, które masz wpięte do wzmaka odpinasz i jedziesz do konda, tam gdzie on będzie umocowany, z kolei od kondka do wzmaka lecą nowe kable i jest GIT.

 

hmm ;p Ty swoje ja swoje gdyby była taka możliwość to właśnie tak bym zrobił bo to standardowe podłączenie ale kondensator będzie przymocowany do skrzyni a kable o których mowa nie ma szans by tam dosięgły ,dlatego założyłem temat który jest już w sumie nie aktualny :bezzebow bo udało mi sie podłączyć przez w/w rozdzielacze wszystko gra jak należy jutro zamieszczę fotkę dla potomnych dzięki i tak mimo to . pozdrawiam

 

edit

wspominane zdjęcia z montarzu rozdzielaczy możę komuś kiedyś sie przyda

 

p1020222m.th.jpg

Edytowane przez TuRbO4Fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nic z tego nie rozumiem...

zrób jakiś schemat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba - a nie mogłeś dać wzmaka i kondka w lewy boczek, przecież spokojnie tam się mieści i kabla 5 spokojnie by wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TuRbO4Fun Zarzuć jakimś zdjęciem tych rozdzielaczy (lub linkiem do alledrogo). No szczerze się przyznam że nie ogarniam tej Twojej instalacji :lol i dalej nie wiem jak masz podłączony kondensator i gdzie on się znajduje :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności