Skocz do zawartości
Danek75

Światła drogowe świecą non stop

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem znaleźc podobnego tematu... wiec założyłem nowy.

 

Problem jest taki, że w czasie jazdy w pewnym momencie straciłem możliwość wyłączenia świateł drogowych. Musiałem wyjąć bezpieczniki 18 i 19, żeby zgasły. Kolejna dziwna rzecz, to nawet jak jest wyłączony silnik i wyjęty kluczyk ze stacyjki, to jak popchnę manetkę do przodu, czyli tak jak się włącza światła drogowe, to zapalają się światła mijania.

Przekaźnika raczej żadnego do świateł nie ma - są tylko bezpieczniki (czy może się mylę) :hmm

 

Co więc jest nie tak? Bo manetka tak normalnie to działa. Włącza kierunkowskazy a przy wyjętym kluczyku prawidłowo zapala się oświetlenie lewej czy prawej strony.

Co trzeba sprawdzić i jak? Walnięta manetka by tak robiła? :hmm

 

No i dodatkowo, jak przekręcę kluczyk, to jest 6 gongów. I też nie wiem od czego to jest, bo żadna kontrolka się nie pali wtedy. I raz przy odpalaniu są dwa gongi bądź jeden a teraz w nocy walnęlo 6 razy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźnika raczej żadnego do świateł nie ma - są tylko bezpieczniki (czy może się mylę)
Nie mylisz się .

 

Walnięta manetka by tak robiła?
Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak przy wyjętym kluczyku włożę bezpiecznik, to zapalają się drogowe.

Więc tylko opcja z wymianą manetki wchodzi w grę? :wmorde To trzeba kierę i poduszkę ściągać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak przy wyjętym kluczyku włożę bezpiecznik, to zapalają się drogowe
Tak, bo przecież możesz, przyciągając i przytrzymując manetkę "do siebie", włączyć drogowe. Ta funkcja nie wymaga obecności klucza w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie muszę nawet manetki dotykać :D Wkładam bezpieczniki, manetka w położeniu neutralnym a lampy się zapalają .

 

OKI - DZIĘKS :padam: Czas kupić manetkę :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności