Skocz do zawartości
Beni0

RNS510 Pinouts i kilka pytań [PROJEKT] RNS Media Center

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obecnie znalazłem sposób na podłączenie do RNS'a kilku ciekawych urządzeń m.in. komputera do RNS'a przez fabryczne złącze bez zbędnych modyfikacji i drogich modułów. Koszt to kilkadziesiąt złotych. Ale potrzebuje waszego wsparcia i pomocy aby dokończyć projekt i przetestować działanie.

 

Założenie jest takie aby RNS był wstanie odtwarzać wszystko co nam się chce + net + inne pierdoły ale do szczęścia brakuje mi 1 rzeczy. Obraz na RNSie to nie problem, problemem jest tylko i wyłącznie sterowanie przez panel a i to jest do zrobienia.

 

Szukam dokładnej specyfikacji ekranów i wyprowadzeń pinów samego LCD. Wiem, że taśmy łączą się w jedną i wchodzą do RNS'a, z boku ekranu jest 4 pinowa od powłoki dotykowej, jeśli ktoś ma dostęp lub pojęcie ile taśm dokładnie jest i jakie są wyprowadzenia na tej taśmie z rozpiską pinów ew. dokładny model tego wyświetlacza to bardzo bym prosił. Jeśli uda się zdobyć to urządzenie bedzie działało nawet dla userów z fabryczną kamerą. Wiem że to jest do zdobycia, a może ktoś ma uszkodzoną matrycę? Byle coś wyświetlała, mogą być pasy, pół obrazu co się da, będę wdzięczny i w zamian zaoferuję prototyp do testów.

 

Obecnie siedzimy nad tym z 2 kolegami elektronikami programistami. Chcemy zrobić coś co kosztuje normalnie 400 EUR. W cenie wyjścia do knajpy. Liczę na waszą pomoc i zrozumienie, obecnie czekam na resztę części i zaprezentuje swoje dokonania.

 

Z ekranu wychodzą 2 lub 3 wiązki. 1 powinna być sygnałowa LVDS 1 od inwertera i 1 od Touchpanela.

 

Ustaliłem, że producentem tego jest Sanyo model: L5F30818P03 ale nie wiem czy to zwykły czy LED i czy są różnice między wyświetlaczami w połączeniach w poszczególnych wersjach RNS'a.

 

W zależności od źródła występują też: 065WVA0101 L5F30369P01 L5F30369T02 L5F30818P01 L5F30818P03

 

 

16_max.jpg Widać po lewej stronie taśmę od TouchPanela i główną do MainBoard

 

SANYO-6-5-LCD-Touchscreen-Display-for-Vw-Rns-510-Navigation.jpgTu widać dodatkową taśmę na górze po lewej stronie.

 

Trochę więcej wiem, ale nie jestem pewien, górny obrazek to matryca LED czyli złącze TTL a niżej zwykła z LVDS+TTL . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Jeśli mam rację

 

27564028418097955572.jpg Oto różnica, jak widać od wersji C były wyświetlacze LED więc tylko takie będą wspierane przez ten projekt.

 

Jeśli ktoś może sprecyzować jakie wersje występowały to czekam z niecierpliwością.

 

Pozdrawiam

Edit.

 

Czekam na odpowiedź od producenta układu, jeśli tylko dopasuje to nasz RNS będzie posiadał możliwości przekraczające oczekiwania. Koszt układów będzie smieszny.

 

Udało się uzyskać sterowanie z touch panelu. Więc będzie wygodnie.

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde licze na wasza pomoc nikt nic nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dotyku masz tą samą zasade działania co w telefonach. możesz próbować na sterowniku od telefonu. tyle że tam jest na BGA.

dokładnie 4 piny na dotyku oporowym masz między innymi w nokii 5800 n97 5230 5530 n97m c6 x6(pojemnosciowy ale ta sama tasma) i inne. samsung avilla i inne te badziwiarskie a nawet s2, s3 tez ma dotyk na 4 piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dotyk w rnsie jest 5 pinowy. Matryca to 50 pinowy sygnal lvds. Bardziej mi chodzi czy ktos ma rozbity wyswietlacz zeby mozna zdjac metalowa maske oslone z wyswietlacza. Potrzebuje dokladny model i symbol wyswietlacza. Jest wlasnie pod ta metalowa oslona. Podobno to Sanyo ale to moga byc zamienniki. Jak sie uda to uhhh powiem tyle ze zenec i inne chinole to pikus przy naszym sprzecie. Bo kto by nie chcial miec diagnostyki odb2 na rnsie? Albo automapy albo grania albo internetu albo czego to nie wymyslicie i to za smieszna cene. A i np mozliwosc podpiecia 4 kamer jednoczesnie lub night view. Hehe ale to ciiii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dotyku to jeśli piszesz ze ma 5 pinów to jeden będzie nieużywany jeśli przed nim nie będzie żadnego układu tylko "gołe" wyjścia z panelu to można użyć sterownika TSC2004. i wtedy komunikacja może odbywać się po SDA i SCL. Chyba ze w dotyku jest już wbudowany sterownik gdzieś na taśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem juz sterownik 5 pinowy i czekam na dostawe. Na ekranie jest uklad ktory steruje przyciskami podswietleniem itp. Wychodzi 1 tasma 50 pin do plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie rozbierałem nawigacji i nie wiem jak to tam jest zrobione. ale generalnie w każdym urządzeniu powinno być tak samo.

Wyświetlacz jest podświetlany przez diody i one maja po prostu zasilanie i sobie świecą. Sądzę, że na płycie głównej jest przetwornica która steruje podświetleniem. a wpięta jest bezpośrednio do taśmy wyświetlacza. Natomiast dotyk jest osobnym "urządzeniem". jest to dotyk oporowy, i na jego wyjściu są 4 przewody Y- Y+ X- X+ na których za pomocą oporu jest mierzona pozycja przyciśniecia na dotyku. I te 4 wyjścia łączy się do jakiegoś Touchdriver np ten tsc2004. mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia zdemontowanego wyświetlacza?:) nie chce mi się swojej rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asa2aru9.jpgru2ajype.jpgu5eru7e5.jpg

 

W wolnej chwili wrzuce wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie for fun rns510 uszkodzoną i rozebrałem.

 

i wyszło, że jest tak jak mówiłem.. zreszta nie mogło być inaczej.. przecież to zwykły wyświetlacz.

 

osobno podświetlenie 2pin, osobno tasma do dotyku 4 pin jak pisałem i dwie tasiemki do wyświetlacza.

IMAG0087[1].jpg

 

sorki za jakosc zdjęc ale mi sie aparat rozładował i musiałem telefonem.

IMAG0085[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Twoj wielki projekt.. szumu narobiłeś i cisza;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie, trochę problemów życiowych, ale ciągle się bawię, spokojnie będą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beni0 i jak tam wymyśliłeś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ;) Zbieram fundusze i kończę. Ale póki nie zmieni się podejście administracji, nie będę pewnych spraw publikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Zbieram fundusze i kończę.

Czyli twój projekt zakończony sukcesem? :) Jakie mniej więcej koszta są potrzebne żeby RNS stał się bardziej multimedialny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności