Skocz do zawartości
wiesław

Jak odkleić chromowaną listwe tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas usuwania rdzy z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej zauważyłem też 2 ogniska (napuchnięty lakier)

tuż nad listwą chromowaną na dole klapy, i moje pytanie jak się zabrać do demontażu tej listwy.

Pytam bo raczej nie daje wiary żeby mi to aso zrobiło na gwarancji.

I niech mi nikt nie mówi że B6 fabryczny nie rdzewieje lakier na tej klapie jest org. sam mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa jest klejona, tak samo jak na drzwiach. Ja odklejałem z drzwi, to użyłem do tego suszarki. Podgrzewasz i pomagasz sobie np. plastikowym klinem i powolutku odklejasz żeby nie uszkodzić lakieru.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer z suszarką jest generalnie sprawdzony. Byli tacy co im się w ten sposób jednak listwa nie odkleiła, i byli tacy co "spęcherzykowali" sobie lakier. Ja słyszałem jeszcze od mechanika, że jest chemia na to, albo maszyna parowa. Podejrzewam, że też jak ktoś jest nieostrożny może uszkodzić lakier. Całkowicie samo się nie odklei, przydatna jest drewniana mała łopatka kuchenna, którą podważasz pomału listwę.

I uwaga, jak korozja w B6 to właśnie w okolicach bocznych i tylnych listew. Zatem lakier może odejść nie tylko pod listwą, ale i wokół.

 

"Generalnie producent nie przewidział demontażu tego elementu" cytat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez spróbować wyciac listwe delikatnie stalowa linka lub zylka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żynka do łapek i jedziemy z koksem :) ladnie będzie ci przecinać taśmę klejącą a nie uszkodzisz lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności