Skocz do zawartości
Gość pixi78

Zamiana silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixi78

Witam, Czy orientuje sie ktos moze, czy jest mozliwe wsadzenie do passata b3 1988r z silnikiem 1.8 PF silnika z golfa 3 2.0 AGG rocznik 1997. Jesli jest to co musze zmienic oprocz silnika. Za wszelka pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

A oprocz skrzyni? Ile orientacyjnie moze kosztowac taka przekladka. Wszystkie czesci mam za darmo jesli sie zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amortyzacja i hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Nie znam tych silników, ale tak na zdrowy rozsądek to komputer sterujący a co się z tym wiąże może zajść konieczność wymiany wiązek elektrycznych w komorze silnika (ale jak wspomniałem nie znam tych silników).

Kwestię skrzyni biegów poruszył już kolega pakafoto wcześniej, a jeśli zmienisz skrzynię, to i może być kłopot z licznikiem (inne przełożenie w skrzyni lub inne przełożenie licznika z linką, albo jeszcze niedopasowanie częstotliwości impulsów z impulsatora przy liczniku elektronicznym, ale to pochodna przełożenia w skrzyni).

Wersje B3 z mocniejszymi silnikami mają z przodu tarcze hamulcowe wentylowane a z tyłu tarcze zamiast bębnów. Podobnie z zawieszeniem - sprężyny o większej wytrzymałości i nieco inną charakterystykę amorków (wnoszę po innym numerze części niż seria). Jeśli masz czas i miejsce, zrobisz to sam. Tu w Wa-wie znajomy robił przekładkę silnika za 500zł u mechanika, ale to po prostu była podmianka na taki sam motor tylko sprawny (bez adaptacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A ja się tak zastanawiam czy oprócz tego co napisaliście nie trzeba wymienić pompy paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Fakt pszemek, może mieć inne ciśnienie (do obadania), ale wkład może wziąć z Golfa, chyba kształtem będzie pasował do Paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixi78

Wiec chyba sie nie bedzie oplacac przekladka i lepiej bedzie reanimowac stary silnik z passata, a moze pare kucykow znowu wroci;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy można przełożyć silnik z golfa 3 AGG z 97r. do passata B3 silnik 2E;z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązka z PF do 2E jest bardzo podobna, zasada działania ta sama, ale znając zycie najkorzystniej bedzie przełozyc kable, ECu tzreba zmienic obowiazkowo bo bedziesz miał dalej 107 KM:D ale jak mówisz wszystkie czesci masz za darmola o czym sie przejmowac tylko przekładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh faktycznie, nie patrzałem na date ale był w najnowżysz to napisałem:)) ale spoko:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz dokładnie The Saint na myśli?gość mi oferuje silnik,ale AGG mówiąc,że wystarczy przełożyć cały aparat zapłonowy z 2E oraz kolektor wydechowy przepustnice i wszystko ;coś mi tu nie gra pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2E masz digifanta, w AGG simensa, na pewno wtrysk więc jest inny, przepływka wygląda inaczej-nie wiem jednak czy to ma znaczenie. Z drugiej zaś strony cały kompletny osprzęt z 2E powinien zagrać na tym silniku, bo chyba to że są inne tłoki czy wałek rozrządu nie ma na to wpływu? Niech się wypowie ktoś starszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności