Skocz do zawartości
Gaszka

Trzesienie po odpaleniu, AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po odpaleniu samochodu przez kilka sekund trzesie troche silnikiem i faluja/skacza obroty i samochod pusci dymka. Dzieje sie tak z reguly po calonocnym postoju, jesli sie troche pojezdzi to jest jak ok. Ponizej wklejam logi z pompek zaraz pod odpaleniu zimnego samochodu. Moga one byc przyczyna takiego odpalania czy gdzie indziej jej szukac? Na cieplym BIP'y sie normuja ale niektore ledwo w normie sa. Przejmowac sie tym w ogole?

http://vaglog.rtnet.pl/gaszka_118553.html

Edytowane przez Gaszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobny problem, choć na zwykłych wtryskach więc pozwoliłem sobie napisać w tym wątku.

Jestem po wymianie wtrysków(używane 205 od ASV w dobrym stanie-sprawdzone przed założeniem, wszystkie przy zadanym ciśnieniu idealnie rozpylały). Stare wtryski sprawdziłem potem na maszynie i dwa z nich lały, ale w dziwny sposób-gdy szybko narastało ciśnienie rozpylały ok, ale gdy symulowaliśmy powolny wzrost ciś. zaczynały lać. Czyli wyjaśniałoby to fakt dymienia i drgania silnika na zimnym (słabe rozpylanie, bądź nawet lanie). Pierwszy poranny rozruch po wymianie wtrysków to bajka - zero dymienia, piękne odpalenie - nigdy odkąd go kupiłem (2 lata) tak nie było. Ucieszony pojechałem w ten sam dzień do pracy (60km w jedną stronę). Po 8h popołudniówce wsiadłem do auta i dumny że nie zadymi przeżyłem kolejne rozczarowanie związane z tym autem - znowu dym tak jak zawsze i lekkie drgania silnika!!! K....wa. Wyciągnąłem jeszcze raz wtryski i zawiozłem do sprawdzenia- wszystko OK'.Zrobiłem log 013 na zimnym cylindrze i na 1 widać duży minus

LOG 0013 http://vaglog.rtnet.pl/wieczoa_102257.html

Mam pytanie- co mogło przypuszczalnie powodować taki duży minus na 1 cyl. i dymienie i drgawki około 30s po uruchomieniu.

Czy w ogóle miarodajne są logi wtrysków zimnego silnika podczas uruchamiania.

Poza tą przypadłością auto jeździ idealnie a korekcje na ciepłym silniku są jak najbardziej zbliżone do zera

Edytowane przez ATEK007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności