Skocz do zawartości
Gość zllew

1.9 td b4 ile powinien spalać

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pszemek

To dobrze.Znaczy że silnik jeszcze zdrowy :) Zabierz się za te wtryski i zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No tak zrobie. Kurde w sumie to odpala od tykniecia na zimno ale tak jak powiedzialem "nie na wszystkie gary". Na cieplo znowu musi kilka razy obrocic. I to mnie najbardziej dziwi. To moj pierwszy diesel wiec moja wiedza jest nikła :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Ja bym zaczoł od podstaw (jeśli tego nie zrobiłeś) czyli filtr powietrza i paliwa, a dalej to trudno jednoznacznie powiedzieć. Ja mam przejechane prawie 300 000 i wtrysków, pompypaliwa ani turbo się nie czepiałem. A u ciebie na to wskazuje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

Filtry oczywiscie wymienione, swiece zarowe tez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Sprawdzałes czy pasek rozrzadu jest prawidłowo założony...być może przeskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

A da sie to jakos samemu sprawdzic? Tzn wystarczy zdjac obudowe paska zeby zobaczyc znaki? No ale czy przy przeskoczonym rozrzadzie nie powinien zle palic za kazdym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chec

Jeśli przeskoczyłby pasek rozrządu chociaż o jeden ząbek, to miałbyś zapewne dużo większe problemy z odpaleniem. Jeszcze mogłoby grozić uderzeniem denka tłoka o zawór co prowadzi do kosztownej naprawy głowicy.

Tutaj zasadniczo masz trzy rzeczy do zweryfikowania;

- świece żarowe - sprawdzić prąd zasilania

- wtryskiwacze - proste sprawdzenie pod ciśnieniem - czy dobrze rozpylają paliwo(nie leją)

- ustawienie pompy wtryskowej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No swiece napewno dziala, sa sprawdzone, prad dochodzi. Chce sie zabrac za wtryski w przyszlym tyg. A co do pompy: jezeli jest rozregulowana to czy duzy jest koszt ustawienia? Bo wymiana pompy, nawet wole o tym nie myslec :krzeslem: pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,9 TD na trasie 600km w czasie 13-21 spalił około 4,7l a jeżdżę na ukrainskiej ropie tej do -30*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności