Skocz do zawartości
tomi1125

Zapalniczka tylna - zabiera prąd

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu wszystkich obwodów w aucie znalazłem co zabiera "lewy prąd " a było to

przyczyną rozładowywania się akumulatora na postoju . Wyszło że zapalniczka tylna .Obwód na bezpiecznik 20 A przed wyjęciem bezpiecznika pobór był 0.10-11 A po wyjęciu 0.02 do 0.03 A czyli Ok .

Zapalniczka jest sprawna ...co może być przyczyną tak dużego poboru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeszukaniu wszystkich obwodów w aucie znalazłem co zabiera "lewy prąd " a było to

przyczyną rozładowywania się akumulatora na postoju . Wyszło że zapalniczka tylna bezpiecznik 20 A

przed wyjęciem bezpiecznika pobór był 0.10-11 A po wyjęciu 0.02 do 0.03 A czyli Ok .

Zapalniczka jest sprawna ...co może być przyczyną tak dużego poboru ?

 

Zwarcie "gdzieś po drodze" na kablu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę , trzeba pewnie zdemontować wykładzine i szukać gdzieś przetarcia kabla albo przy łączeniach wiązki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego czy masz haka ale u mnie pod tylną zapalniczkę jest podpięty moduł kontroli kierunków przyczepy który znajdował się w lewym boczku. Dowiedziałem się o tym kiedy przez przypadek spaliłem bezpiecznik na tym gnieździe, a potem chciałem ciągnąć przyczepę, po podłączeniu i włączeniu kierunków zaczynały wszystkie szybko migać a ja zachodziłem w głowę o co chodzi. Zdarza się ze ten moduł dostaje wilgoci a wtedy możliwy jest upływ prądu do masy.

 

http://axel-przyczepy.pl/wiazka-elektryczna-uniwersalna-7pin-12v-z-modulem-afc-i-cc.html

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności