Skocz do zawartości
Gość prandi

MFD a palmtop - czy jest możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prandi

Witam szanownych forumowiczów.

Mam w passacie navigację z wyświetlaczem MFD. Próbuję ustalić, czy jest możliwe za pomocą np. jakiegoś adaptera podłączenie palmtopa MDAIII (Qtek 9090) do nawigacji w MFD w pasaacie. Chodzi mi o krzystanie np. z automapy z palmtopa na MFD.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Niestety, nie ma możliwości podłaczenia jakiegokolwiek pantopa do nawigacji MFD, no chyba ze Twój ma wyjście Video ale takich jeszce nei widzialem i o takich nie słyszałem. Pena firma pracuje nad kartą SD z wyjściem Video ale premiera takowego urzadzenia przewidziana jest w połowie tego roku na rynek amerykańskie a u nas to nigdy nie wiadomo kiedy to będzie. Pozatym potrzebny jest ci równiesz multiadapter do navi MFD ale tego jest pełno na allegro i nawet na tym forum jest kilka schemacików jak wykonac to samemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prandi

Dzięki jaro_78,

wydaje mi się, żej est wyjście video z mojego MFD. Wyczytałem to w instrukcji oraz znalazłem w menu wyświetlacza. W menu głównym AUX można uaktywnic zewnętrzne źródło audio i video lub tylko audio. Kwestia tylko podłączenia do MFD. O ile pamiętam, wyczytałem na forum, ze z tyłu wyświetlacza (lub w innym miejscu) jest gniazdo do podłączeia zewnętrznego sygnału AV. Swoja drogą zastanawiam sie nad odtwarzaczem DVD player MD410U multifunkcyjny zamiast odtwarzacza CD, który mam zamontowany fabrycznie (proszę o opinię na temat tego odtwarzacz). Zatem jeśli jest gniazdo wyjściowe AV (tylko gdzie?) to może za pomocą adaptera da sie jednak podłączyć palmtopa?

W dalszym ciągu proszę fachowców o opinię.

 

Przypominam: passat z MFD z marca 2006r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro_78

Przerabiałem tez ten sam temat u siebie. Na forum pisze ze navi MFD ma wejscie syganału audio i wideo ( wtyczka minidin 10 z tyłu, taka okrągła z 10 pinami) ale tam potrzeba sygnału RGB jeśli chodzi o video. Wszystkie pantopy jakie spotkałem, równiesz Twój nie posiadaja wyjścia sygnału RGB. Większośc odtwarzaczy DVD posiada wyjście sygnały video oraz audio. Mało jest otwarzaczy DVD posiadających wyjście sygnału RGb i takowe są drogie. Taniej jest zakupić dowone dvd z wyjsciem video i multiadapter który z sygału video zdobi sygał RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/mfd-i-wejscie-video-vt9326.htm

tu jest troszke o podlaczaniu sygnalu video do MFD

 

...

wydaje mi się, żej est wyjście video z mojego MFD. Wyczytałem to w instrukcji oraz znalazłem w menu wyświetlacza. W menu głównym AUX można uaktywnic zewnętrzne źródło audio i video lub tylko audio.

 

w MFD jest wejscie sygnalu RGB

 

...

Przypominam: passat z MFD z marca 2006r

 

2006? -> B6 nie jest to czasem MFD2 ???? wtedy gniazdko nie jest okragle ;) a format obrazu 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Nie wiem jak od strony VW ale od strony PDA dodam swoje 3 grosze

 

są 2 lub 3 modele PDA które mają wyjścia TV/VGA

 

akurat posiadam DELL'a X51v i jako ciekawostkę podam taka fajną www

 

->

Wykorzystanie PDA w Superbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak od strony VW ale od strony PDA dodam swoje 3 grosze

 

są 2 lub 3 modele PDA które mają wyjścia TV/VGA

 

 

wiec nie ma problemu z podlaczeniem pod MFD

 

 

 

... jako ciekawostkę podam taka fajną www

 

->

Wykorzystanie PDA w Superbie

 

 

strona naprawde fajna , dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prandi

Dzięki za komentarze a szczególnie firewire za ciekawy link. Pozostaje tylko upewnić się, czy MDA III da się podłączyć czyli czy ma TV/ VGA. Trochę sporo miał tych kabli w aucie. Navik, moja nawigacja to MFD 2.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności