Skocz do zawartości
waśka

Pęknięta plastikowa rurka od filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zabrałem się za wymiane filtra paliwa . Wszystko poszło sprawnie,wymieniłem tak zapobiegawczo podgrzewacz paliwa bo miałem wcześniej problemy z zapowietrzaniem się auta. Myślałem że wszystko będzie ok i będzie po staremu. Pierwsze odpalenie,wiadomo troche ciężej bo zapowietrzony i nic. Drugie,znowu nic. Za trzecim z wielkim trudem odpalił po czym zgasł. Za czwartym razem udało mi się odpalić,chodził normalnie ale na wysokości rury filtra powietrza pojawiła się plama. Szybka diagnoza skąd cieknie - plastikowa czarna rurka idąca od podgrzewacza ku pompie w opasce z przeźroczystym wężykiem. I teraz sedno sprawy - czy da się tą plastikową część wymienić/naprawić ? AUto jest mi potrzebne na co dzień i nie ukrywam że ciężkie odpalanie + wyciek ropy spod maski nie są ani miłe ani tym bardziej do szczęścia potrzebne. Zatem,co radzicie ?

 

Tutaj zdjęcie dla zobrazowania -zaznaczyłem czerwoną długą strzałką.

716707d2fed0ab09med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie możesz zastąpić tą rurkę jakimkolwiek przewodem paliwowym, chyba 8mm będziesz potrzebował. Do tego jakieś opaski. A w międzyczasie znajdziesz używkę i podmienisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest jednak to zwężenie - od filtra wychodzi wąż gumowy gruby i wpada przez łącznik w tą rurkę ,idzie spory kawałek aż wypada w łączniku i gumowym wężem wpada do pompy. Nie będzie problemu jak zastąpie rurke na całej długości zwykłym gumowym wężem tak jak poradził skcrack ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częsty drut-mod spotykany w wiekowych golfach i paskach ;) Okropnie wygląda, ale działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drut mod wykonany - w miejscu pęknięcia założyłem kawałek gumowego przewodu ściągniętego na dwie opaski zaciskowe aczkolwiek problem pozostał. Posprawdzałem reszte wężyków i wycieków czy przetarć nie zaobserwowałem a problem z powietrzem pozostał. Czy możliwym jest aby filtr paliwa był rozszczelniony bo te bąble na prawde zaczynają mnie irytować a przy obecnych temperaturach jest praktycznie zabójstwem dla akumulatora który musi się męczyć żeby zakręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności