Skocz do zawartości
nokian

przekodowywanie licznika

Rekomendowane odpowiedzi

witam

słuchajcie jest taki problem , na vagu wchodzimy w opcje licznik następnie w przekodowywanie wpisujemy wartość 19200 i na liczniku w centralnej częćci pojawia się żółtawe kółeczko po bokach jakby z nawiasami wiemy że to kontrola klocków hamulcowych ale nie ma instalacji do niej przy kołach [klockach] , a teraz pytanie jak przy pomocy vaga tego się pozbyć bądz jak zrobić instalkę ?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz odjąc 01 z przodu czyli wpisujesz 18200.

Myślałem że wszystkie paski miały kontrole zużycia klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

bo maja ale nie wszystkie maja wyprowadzenia do kola, przewodow szukaj wewnatrz przy kablach od abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pogromca twoje przypuszczenia są ok :padam: ale jeszcze wałkując temat odnośnie instalacji może ktos ma jakąś rozpiske , kolory przewodów no i rodzące sie pytanie jezeli mamy przy klockach jeden przewód , klocki się ścierają kontrolka się zapala przez podanie masy , czy mamy dwa przewody klocki się ścierają obwód zostaje przerwany i wtedy kontrolka świeci jak to jest wytłumaczcie ?? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy przy klockach jeden przewód , klocki się ścierają kontrolka się zapala przez podanie masy

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli suchy ?? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisałem (a w zasadzie zacytowałem) powyżej. Do klocka hamulcowego dochodzi jeden kabel i w chwili kiedy zetknie się z tarczą (masą) zapala się kontrolka zużycia. To tyle.

 

Pozdrawiam suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki post zaistniał dodam coś od siebie. Niedawno zainteresował mnie właśnie ten temat (przeczytany gdzieś w necie). W kompie mogę przekodować i kontrolka się zapala ale jest pytanie o instalację. Czy kable do kontroli są wyprowadzone na obie strony czy tylko na lewą ?? Po zdjęciu osłon, wygłuszenia etc. z prawej strony u mnie był tylko i wyłącznie kabel od ABS. Gdzie szukać tego od kontroli klocków, może to jest jakaś kostka na którą nie zwróciłem uwagi. Jeśli ktoś jest w temacie proszę o jakiś opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NotNormal
dzięki pogromca twoje przypuszczenia są ok :padam: ale jeszcze wałkując temat odnośnie instalacji może ktos ma jakąś rozpiske , kolory przewodów no i rodzące sie pytanie jezeli mamy przy klockach jeden przewód , klocki się ścierają kontrolka się zapala przez podanie masy , czy mamy dwa przewody klocki się ścierają obwód zostaje przerwany i wtedy kontrolka świeci jak to jest wytłumaczcie ?? :zalamany:

 

 

jesli sa dwa kabelki to po przetarciu sie klockow i dotknieciu tarczy zamyka sie obwod i swieci sie lapka. proste

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gst

jesli sa dwa kabelki to po przetarciu sie klockow i dotknieciu tarczy zamyka sie obwod i swieci sie lapka. proste

POZDRAWIAM

raczej przerwa w obwodzie i zapalenie kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej przerwa w obwodzie i zapalenie kontrolki
I przerwa i zwarcie do masy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idą dwa kabelki które stanowią obwód zamknięty. Po zużyciu klocków obwód zostaje przerwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja też ostatnio zorientowałem się, że mam wyłączoną kontrolkę zużycia klocków, po włączeniu oczywiście od razu pokazywał, że klocki zużyte.

Czy to możliwe, ze w pasku nie montowali seryjnie klocków z instalacją do tego?

Czy ktoś poprostu włożył zwykłe klocki i wyłączył te opcje?

Dziwi mnie, że dużo gorsze i starsze auta miały ten "bajer" a w pasku nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatech przed liftem nie było to standardem.

Ale można to sobie łatwo zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli wystarczy dokupić klocki z tą opcją i doprowadzić do nich przewód no i oczywiscie aktywacja vag. Tylko pytanie gdzie się kończy przewód...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję linka do schematu

schematklockiaf4.th.jpg

Na nim wszystko jest co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nadal nie wiem, gdzie jest zakończony przewód który trzeba podłączyć do klocka..? A może jest napisane na tym schemaciku, a ja nie wiem bo moj niemiecki jest słaby.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to słyszałem nie raz że passaty B5 miały standardowo instalację częściowo zrobioną, a kostek trzeba szukać wewnątrz auta idąc po kablu od czujnika ABS który wchodzi przed nadkole do wewnątrz auta.

Ale czy to prawda to nie wiem.

Ostatecznie samemu można zrobić taką instalacje, wg tego schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jak bede pod autem to poszukam kabelków, jak sie ociepli.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności