Skocz do zawartości
derton

Gumowa powłoka na plastikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dokupiłem do pastucha podłokietnik który niestety nie jest idealny i postanowiłem zdrapać z niego gumową wartswę, niestety okazało się to problematyczne. Użyłem odrobiny rozpuszczalnika ale zostawił biały ślad, później do akcji wkroczyła benzyna ekstrakcyjna ale bez większego powodzenia. Najlepiej wychodzi drapanie ale ile można drapać ? :) Czy ktoś z Was może miał podobny problem ? Może znacie jakiś dobry środek do tych celów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rączki wewnętrzne w B4 też mają taka powłokę, która się z czasem zużywa i wygląda paskudnie. Zatem my (czyt. właściciele B4 ;)) bierzemy wtedy papier ścierny i jazda. Potem odtłuszczanie i struktura Boll'a w sprayu.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artkon, a czy mógłbyś przybliżyć temat przygotowania i samego "psikania"? Też mnie to czeka za nie długo, bo faktycznie - ta powłoka wygląda paskudnie gdy się zużyje. Jaka grubość papieru? 250? 1500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rączki są gładkie a struktura podłokietnika już sama w sobie jest chropowata więc szkoda drapać papierem ściernym. Na innym forum proponują użycie denaturatu który sprawdził się u innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
struktura podłokietnika już sama w sobie jest chropowata więc szkoda drapać papierem ściernym.
A to tego nie wiedziałem, nie znam się na mućkach ;) Zatem sorki za wprowadzenie w błąd.
Artkon, a czy mógłbyś przybliżyć temat przygotowania i samego "psikania"? Też mnie to czeka za nie długo, bo faktycznie - ta powłoka wygląda paskudnie gdy się zużyje. Jaka grubość papieru? 250? 1500?
Najlepiej podlinkuję Ci pewien temat na innym forum ;)http://passatb4.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=6457

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej podlinkuję Ci pewien temat na innym forum

 

Dziękuję Kolego :) Dziś biorę się do roboty.

 

PozdroVWionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dokupiłem do pastucha podłokietnik który niestety nie jest idealny i postanowiłem zdrapać z niego gumową wartswę, niestety okazało się to problematyczne. Użyłem odrobiny rozpuszczalnika ale zostawił biały ślad, później do akcji wkroczyła benzyna ekstrakcyjna ale bez większego powodzenia. Najlepiej wychodzi drapanie ale ile można drapać ? :) Czy ktoś z Was może miał podobny problem ? Może znacie jakiś dobry środek do tych celów ?

 

Użyj papieru wodnego o małej gradacj np. 1000 i z użyciem bieżącej wody usuniesz resztki nalotu bo rozpuszczalniku. Na koniec możesz wypolerować pastą tempo. Przez to uzyskasz efekt gładkiego plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyj papieru wodnego o małej gradacj np. 1000 i z użyciem bieżącej wody usuniesz resztki nalotu bo rozpuszczalniku. Na koniec możesz wypolerować pastą tempo. Przez to uzyskasz efekt gładkiego plastiku.

 

Chodzi mi tylko o zdarcie gumowej powłoki żeby struktura pozostała nienaruszona :) Efekt gładkiego plastiku nie wchodzi w grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi tylko o zdarcie gumowej powłoki żeby struktura pozostała nienaruszona :) Efekt gładkiego plastiku nie wchodzi w grę :)

 

Czytać jeszcze potrafię. Napisałeś, że użyłeś rozpuszczalnika i po jego użyciu pozostał biały ślad. A to znaczy, że owy rozpuszczalnik wszedł w reakcje z tym plastikiem więc nie masz innego wyjścia. Co innego jeśli byś chciał uzyskać efekt taki jaki opisałeś ale wcześniej żaden rozpuszczalnik nie byłby użyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytać jeszcze potrafię. Napisałeś, że użyłeś rozpuszczalnika i po jego użyciu pozostał biały ślad. A to znaczy, że owy rozpuszczalnik wszedł w reakcje z tym plastikiem więc nie masz innego wyjścia. Co innego jeśli byś chciał uzyskać efekt taki jaki opisałeś ale wcześniej żaden rozpuszczalnik nie byłby użyty.

 

Po świętach spróbuje z denaturatem :) Jeśli się nie powiedzie to będę drapać bo nie chce naruszać struktury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie :) pomógł denaturat który zmiękczył gumową powłokę. Polecam wszystkim którzy będą mieć podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np zdzieram ta gume a pozniej dlugo poleruje pasta polerska do polysku zajmuje to duzo pracy ale efekt swietny polysk.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności