Skocz do zawartości
brocom1

Błędny wpis w dowodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli ktoś śledził mój temat w dziale Mój Passat to wie zapewne na czym polega problem, ale... moje pytania brzmią:

Czy ktoś kupił kiedyś auto z błędnym wpisem do dowodu? Co wtedy zrobił?

Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów dojazdów i przeglądów od Urzędu który popełnił ten błąd?

Z tego co się orientuję urzędnicy są w stanie naprawić swój błąd poprzez dodanie wpisu do dowodu, ale ja poniosę z tego tytułu koszty (dojazdy do urzędów, kolejny przegląd). W dowodzie nie zgadza się Numer VIN, jest jedna cyfra za dużo (18 zamiast 17) i z tego powodu auto nie przeszło przeglądu, a co za tym idzie nie mogę go zarejestrować.

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, wyszło to przy rutynowej kontroli policyjnej....

 

w skrócie: auto w dozorze policyjnym (obyło się bez lawety), zakaz poruszania się samochodem, zatrzymane wszystkie papiery dotyczące samochodu, obszerne wyjaśnienia składane na komendzie (o mały włos a oskarżyli by mnie o paserstwo :D ) nie pomogły żadne kwity potwierdzające że to pomyłka urzędnika (TUV- i faktury, książki serwisowe...)

 

Dotarłem do urzędu w którym auto było pierwszy raz rejestrowane w kraju i dzięki kilku uprzejmym osobom udało się to jakoś odkręcić. Oczywiście wszystko na swój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyłeś...;/ myślę, że ,muszę tam zadzwonić i spróbuję się umówić na wysyłke dokumentów kurierem, wkońcu to jedyny urząd w którym to auto było w kraju zarejestrowane. Oby się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem podobny przypadek. Po kupnie pojazdu (nie była to osobówka) machnęli się podczas wydawania miękkiego dowodu i zamiast numeru nadwozia wpisali mój PESEL. Nawet nie zauważyłem tego, uwagę zwrócili dopiero w TU podczas ubezpieczenia OC. Poszedłem do wydziału komunikacji z umową kupna-sprzedaży, gdzie był prawidłowy numer. Dostałem jakieś tam zaświadczenie że poprawny numer nadwozia jest taki i taki i przy wystawianiu twardego dowodu już było wsio oki.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa102

Chciałbym się szanownych forumowiczów poradzić, co mam zrobić w mojej sytuacji. Otóż odebrałem dziś nowy dowód rejestracyjny mojego Passata i dopiero po kilku godzinach zorientowałem się, że zarówno w nim, jak i w Karcie Pojazdu, wydrukowano nieprawidłowy rok produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udać się do wydziału komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w wydziale komunikacji Ci to poprawią, oczywiście bezpłatnie bo to ich oczywisty błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności