Skocz do zawartości
Hrabia Michał

Podłączenie tylnych lampek drzwi z modułu komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,podłączenie dotyczy tych aut które nie posiadają elektrycznych szybek z tyłu. Wówczas lampki są sterowane z modułu komfortu.

Pracę nasze rozpoczynamy od zdjęcia gumowej harmonijki z przewodami która znajduję się w słupku drzwi.Obudowę zdejmuję się naciskając od góry, gumową osłonkę jak najbliżej blachy słupka Po zdjęciu obudowy ukazuje się nam kostka z przewodami z pomarańczową ramką znajdującą się u góry. Po odchyleniu ramki do siebie odłączą się nam wtyczka Kopia SDC14617.jpg

W gnieździe słupka trzeba zobaczyć czy mamy pin 9 lub 10

(Kopia SDC14612.jpgPin 10 to rok 2005 auta do maja. 9 to autka po maju 2006) troszkę nie wygodnie ale da się zobaczyć. Jeśli jest to mamy połowę pracy za sobą.Jeśli nie to należy pociągnąć instalacje od modułu komforty do gniazda drzwi i lewe drzwi podpinamy do wtyczki modułu komfortu T 18 b pin 5 prawe T 18 b pin 12 jest to czarna wtyczka.

,Natomiast do wtyczki dodajemy przewodzik do pinu 10 lub 9 i ciągniemy go do lampki ostrzegawczej drzwi ,pin 2 natomiast masę podłączamy do pinu lampki 1 masę możemy sobie pociągnąć z dowolnego punktu nie widzę sensu ciągnięcia masy z pinu 21 wtyczki bo to tylko dodatkowy kłopot .Wtyczka jest ponumerowana więc nie ma obawy się pomylićKopia SDC14617.jpg.Na koniec pozostaje kodowanie modułu komfortu bajt 17 bit 0

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ,podłączenie dotyczy tych aut które nie posiadają elektrycznych szybek z tyłu. Wówczas lampki są sterowane z modułu komfortu.

 

dotyczy to też aut z elektrycznymi szybami z tyłu (trzeba tylko określić do jakiej daty produkcji-bo sam jeszcze nie szukałem-prawdopodobnie do maja 2006) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do daty produkcji to inżynierowie z VW trochę namieszali powinno być do maja 2006 ale w autkach z 2008 roku też pracują wszystko zależy od modułu komfortu pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam autko z lipca 2008 i niestety nie posiadam ani pin9 ani pin 10. Pytanie czy jest mozliwość podłączyć to gdzieś bliżej w okolicach przednich drzwi ? po tym co pisze HRABIA MICHAŁ domyślam sie żeby to podłaczyć pod moduł komfortu to trzeba pociągnąć linie z dwóch stron tzn do lewych i prawych drzwi ?

 

mozna prosić o precyzyjne informacje któredy pociągnąc to kabelki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie beda potrzebne piny do tych wtyczek ??? prosze o numery czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem wszystkie watki ale nie ma numerow czesci pinow do wtyczki T18b ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PIKOPIKO niestety tam nie ma odpowiedzi na moje pytania...jak nie jestes pewien to nie podrzucaj pomysłów :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam autko z lipca 2008 i niestety nie posiadam ani pin9 ani pin 10

 

Tu jest wszystko opisane...

 

PIKOPIKO niestety tam nie ma odpowiedzi na moje pytania...jak nie jestes pewien to nie podrzucaj pomysłów

 

:wmorde

 

Tego akurat jestem pewien.

Co powiesz na to MISZCZU...?!?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/123651-Podlaczenie-oswietlenia-w-tylnych-drzwiach?p=1781231&viewfull=1#post1781231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie masz racji. watek ktory ty pokazujesz pokazuje jak podlaczyc lampki z modulu silnika okna a nie z modulu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAVI16 może ty mi podpowiesz któredy bedziesz ciągnąc ten kabel od modułu komfortu ?

bo widzę że masz ten sam problem co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis Michala #1 je bardzo dobry ale u mnie pin 9 i 10 jest pusty i dlatego porzebuje numeru czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NAVI16 może ty mi podpowiesz któredy bedziesz ciągnąc ten kabel od modułu komfortu ?

bo widzę że masz ten sam problem co ja.

 

ściągasz schowek pasażera/znajdziesz moduł komfortu/w prawo z oryginalną wiązką w stronę drzwi pasażera/dalej z oryginalną wiązką progiem/jesteś przy słupku środkowym-od strony pasażera/rozbierasz słupek/pin w kostkę łączeniową drzwi/od strony zewnętrznej słupka-ściągasz gumową osłonę łącznika-drzwi słupek/ pin w drugą część wtyczki/łączysz wtyczkę słupka/dalej wzdłuż oryginalnej wiązki drzwi/ściągasz gumową okrągłą zaślepkę w srebrnej blasze drzwi/jesteś prawie w domu ;)

 

straty-pewnie łącznik gumowy drzwi a słupek środkowy (często lubi mocowanie odpadać)

jeśli chcesz jak w ori,cała wiązka drzwi do wyjęcia/dodanie kabelka i odnowa oklejenie wiązki

w 99% pseudomechaników-kabel osobno drynda w poszyciu drzwiowym :wmorde

 

strona lewa-jak zdejmiesz schowek-zobaczysz jak przejść w stronę drzwi kierowcy i dalej analogicznie jak ze stroną pasażera

 

IMAG0102.jpg

 

 

 

 

opis Michala #1 je bardzo dobry ale u mnie pin 9 i 10 jest pusty i dlatego porzebuje numeru czesci.

 

O kurde,wyślij priva do Bimbasza to pomoże i dopiszemy tutaj a później połączymy 2tematy w tutorial dla potomnych ;)

(ja mam całą wiązkę pinów,więc dobieram sobie do wtyczek-bez szukania numeracji itp. )

IMAG0114.jpg

IMAG0106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie beda potrzebne piny do tych wtyczek ??? prosze o numery czesci.

000979132EA oraz 000979150EA

 

czytalem wszystkie watki ale nie ma numerow czesci pinow do wtyczki T18b ???

tego pina z głowy nie pamiętam, wieczorkiem podam jaki ma być do T18B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie THX Blop. Twoje info jest bardzo pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ode mnie tez wielkie dzieki !!!!!:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
000979132EA oraz 000979150EA

 

może ktoś mi powiedzieć czy jest możliwość zakupienia samego pinu bez kabelka. Jeśli tak to gdzie. Byłem w ASO i mają tylko pin+kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz czy wiesz już może jakie to będzie pin do T18B ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz czy wiesz już może jakie to będzie pin do T18B ???

obstawiam 000979150EA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności