Skocz do zawartości
Gość ppmarian

CB harry president

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppmarian

mam do kupienia takie radio za rozsadne pieniadze (uzywane - 180PLN w bdb stanie0n czy bedzie to lepsza inwestycja niz nowy alan 100+ za 210PLN

 

 

jak antene proponujecie - magnes raczej odpada - nie ufam temu rozwiazaniu przy duuuuuuuuuuuuuuuuuzych pedkosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do kupienia takie radio za rozsadne pieniadze (uzywane - 180PLN w bdb stanie0n czy bedzie to lepsza inwestycja niz nowy alan 100+ za 210PLN

 

 

jak antene proponujecie - magnes raczej odpada - nie ufam temu rozwiazaniu przy duuuuuuuuuuuuuuuuuzych pedkosciach.

 

1. Moim zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem bedzię Harry - ma to co potrzeba bez zbędnych wodotrysków.

 

2. Antena - pytanie za jakie pieniądze i jak długa ma być. Im dłuższa tym lepiej - jeśli ma być niezbyt długa i za niewielkie pieniądze to moze Lemm AT 1200 - jesli długa to Lemm 1700 (obie do 100zł) U mnie Lemm 1700 nie stroił sie za dobrze - SWR wychodził mu w okolicach 2 i wyglądało że promiennik w stosunku do powierzchni dachu jest za krótki - pogadałem z fachowcami i stweirdzili ze konstrukcja Lemm'a taka jest - ze sprawność anteny jest podwyższona kosztem SWR. Po założeniu w tych samych warunkach i w tym samym miejscu (identyczne mocowanie) Alana 9+ widać bardzo odczuwalną różnice - od razu gainem i sqelchem mozna zjechac a jakoś obioru jest lepsza - no i SWR wychodzi w okolicach 1,1. Poza tym Alan jest sztywniejszy - Lemm bardziej "kluskowaty":) Ale to akurat u mnie tak było, mogłem tez na taki egzemplarz trafić - u Ciebie może się lux zestroić. Gdybym dzisiaj kupował (fakt ze wtedy nie miałem kaski i musiałem wybierac w tych tańszych) to nadal kupiłbym Unidena 520 - czyli dolna w sumie półka ale antene zdecydowanie inną - albo długiego Presidenta (np. Texas - ponad 2m długości) albo Sirtel Santiago 1600 (cięzko dostać - 1200 łatwiej) Jesli masz kase to nie załuj na antene - warto! - bo 70% sukcesu i jakości odbioru to antena.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

dobra w takim razie kupuje harrego

 

a gdzie najlepiej kupic antene? na allegro? czy w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mildek

Osiah, jeśli ppmarian, potrzbuje antenę żeby widzieć co się na drodze dzieje to po co mu 2 metrowe baty? Myślę że w zupełności wystarczy mu np. AT71 (165cm) albo NEW ALASKA (148cm), myślę że nawet wystarczyła by mu Iowa (102cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

pogadamy o antenach na spocie moze juz bede miec radio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osiah, jeśli ppmarian, potrzbuje antenę żeby widzieć co się na drodze dzieje to po co mu 2 metrowe baty? Myślę że w zupełności wystarczy mu np. AT71 (165cm) albo NEW ALASKA (148cm), myślę że nawet wystarczyła by mu Iowa (102cm).

 

Hehe, bacior to bacior - ale ja mu nigdzie nie karze jej kupować - napisałem ze 2metrowca to ja bym kupił gdyby jeszcze raz wybierał albo zmieniał tą którą mam.

Każdy kupuje to co uważa, że wykorzysta:) mnie osobiście wkurzałoby to, że słysze jak ktoś jadący np przede mną pyta o droge - a za chwile słysze ze dziekuje - natomiast zeby się dowiedzieć co mu ktoś z drugiej strony przekazał to musze się go prosić zeby przekazał:)

A tak to mam informmacje na bierząco i do tego wszystkiego komfort zjechania squelchem sporo poniżej granicy szumu. Zasięg bowiem nawet po solidnym skręceniu mam duży a chwilowe, ostre szumy spowodowane np tym, ze przejechałem np wiaduktem nad torem mnie praktycznie nie dotyczą i jest lux. Przy krótkiej antenie az takiego komfortu nie ma - no ale to oczywiście jest moje subiektywne odczucie:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności