Skocz do zawartości
qweluke

Wymiany miski olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak się składa że najprawdopodobneij uszkodziłem misę olejową w samochodzie.

Jadąc remontowaną ulicą drogowcy zostawili spory "schodek" zamiast ściąć asfalt łagodniej i zahaczyłem spodem auta o niego. Ale jechałem dalej bo w sumie mocno nie uderzyłęm.

Przyjechałem do celu podróży, po godzinie odjeżdżając autem zauważyłem dużą plamę pod autem a na komputerze pojawił się komunikat że mam sprawdzić silnik. Jak się okazało cały olej wylał się z silnika.

 

Z tego co sprawdziłem na necie misa olejowa do Passata B5 FL '03 kosztuje jakieś 100zł. Ale moje pytanie brzmi czy wiecie ile kosztuje wymiana takiej misy?

Oraz czy ew. mogłem coś innego uszkodzić uderzając spodem auta co mogłoby spowodować wyciek oleju? (wiem że to wróżenie ze szklanej kuli ale zbyt dużego pola manewru tu chyba nie ma?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oraz czy ew. mogłem coś innego uszkodzić uderzając spodem auta co mogłoby spowodować wyciek oleju?

 

najbardziej optymistycznym akcentem było by rozwalenie sie czujnika poziomu oleju ale watpie. Musisz zobaczyc po prostu.

Wymiana miski kosztuje +/- 150zl poniewaz sporo gimnastyki z tym.

 

mozesz tez poleciec na "nieświadomke" - ustalasz cene z gory z mechanikiem i placisz poniewaz byc moze wczesniej tego nie robil i nie bedzie wiedzial co go czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najbardziej optymistycznym akcentem było by rozwalenie sie czujnika poziomu oleju ale watpie. Musisz zobaczyc po prostu.

To na bank nie, ponieważ olej lał się jak z durszlaka także prędzej misa lub korek ale tak czy inaczej w obu przypadkach muszę jąwymienić.

Czyli w 300PLN powinienem się zamknąc jeżeli nic więcej nie uszkodziłem. W sumie dobrze, bo liczyłem gdzieś w okolicach 500zł.

 

A mechanik na bank wie co go czeka - tak mi się wydaje, bo warsztat ma od kilkunastu lat i nie robi tego "w garażu".

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuję informacji jak ściągnąć misę olejowa w 2,3 vr5 150 kw 98r (automatyczna skrzynia).Ps zna ktoś jakiś sklep z częściami do vr5, pytałem już w paru sklepach z częściami i nie mogę dostać nigdzie uszczelki pod kolektor ssący i pod dekiel zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miska olejowa 120 zł wymiana w garażu 100 zł.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, czy jest możliwość wymiany miski olejowej bez czujnika na miskę z czujnikiem poziomu oleju? Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat (Czy jest dostępna taka miska, pociągnięcie przewodów, wtyczka do czujnika, podpięcie przewodów). Silnik 1.9TDI 90KM AHH Passat B5 Variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wymieniać miskę olejową jak ukruszył mi się ten kołnierz wokół korka spustowego? Miska nie jest nigdzie powgniatana ani nawet porysowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności