Skocz do zawartości
henryk1112

Passat b5 fl przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę jaki zamiennik i ewentualnie który warsztat na śląsku dobrze wymienia szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuje Ci szybę Pilkington. Mam taką u siebie założoną po dostaniu w oryginalną kamieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo już masz ją założoną? jakaś gwarancja producenta? koszty? dolega idealnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale jakoś w lutym ją zakładałem. Gwarancje mam od zakładu który mi ją wymieniał- 2 lata na usługę. Koszt to 530 z robocizną itd. Była to szyba z paskiem na górze i pod czujnik deszczu. Nie zauważyłem by źle dolegała itd. Ogólnie z tego co się wcześniej dowiadywałem to znajomi polecali szybę akurat tego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki ;) poszukam tego producenta w necie. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem warsztat w Rybniku gdzie za 44o zł wymienia mi szybę przednią z czujnikiem deszczu firmy securit saint globan może źle to napisałem

wiecie o czym mówie.

W serwisie po winie stwierdzili że niby z czujnikiem a faktycznie to chyba zwykła,

Jak to sprawdzić panowie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie po winie stwierdzili że niby z czujnikiem a faktycznie to chyba zwykła,

Jak to sprawdzić panowie???

 

Faktycznie , czyli masz bez czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, chyba że była w Niemczech wymieniana... ale numery ma podobne do pozostałych . Nie wiem jak to sprawdzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to czy masz sensor deszczu - tutaj masz zdjęcia jak powinno wyglądać lusterko z sensorem http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/62/81/18/2662811873. Jeśli masz takie lusterko i sensor działa, to na 99% masz szybę pod czujnik deszczu. Różni się ona m.in tym, że ma czarne kółeczko i inne mocowanie lusterka - http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDgwMA==/$T2eC16ZHJHYE9nzpecDNBQFnU(VBNQ~~48_20.JPG

 

Odnoście ceny za szybę to według mnie bardzo dobra. Będziesz miał szybę taka jak oryginalna tylko,że bez znaczka VW.

Edytowane przez StefanTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Pszczynie niedaleko WZD cena 350 z wymianą +wycieraczki nowe+kawa+ciastko+TV gratis w poczekalni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby Nordglass to niższa półka niż Pilkington. Nie są oczywiście złe, ale bardzo wrażliwe na zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem negatywne opinie o Nordglass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując : szyba była bez czujnika... tak mówił mi przez tel. ,,szklarz,, z Zibi czyli nie mylił sie w vw sie pomylili po vinie (to oni chyba akurat byli) :) Szyba jeżeli by była oryginalnie z czujnikiem a ja miałem zamontowaną (niby) bez, to czasówka w wycieraczkach by mi nie działała (?).

W Zibi Glas proponował mi tez szybę za 350 zł ale noname, nie chciałem. Pomijam problem instalacji do podłaczenia jej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reasumując : szyba była bez czujnika... tak mówił mi przez tel. ,,szklarz,, z Zibi czyli nie mylił sie w vw sie pomylili po vinie (to oni chyba akurat byli) :) Szyba jeżeli by była oryginalnie z czujnikiem a ja miałem zamontowaną (niby) bez, to czasówka w wycieraczkach by mi nie działała (?).

W Zibi Glas proponował mi tez szybę za 350 zł ale noname, nie chciałem. Pomijam problem instalacji do podłaczenia jej...

Nie rozumiem za bardzo tego co napisałeś. Przy zwykłej szybie jest inne mocowanie lusterka, chcąc mieć czujnik trzeba to jakoś przerobić- gdzieś jest na forum o tym , czujnik "chyba" później działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka by firma nie wymieniała radze patrzeć wszystkim na ręce. Najlepiej robić zdjęcia przy oddaniu auta i odebraniu.

Kolega wymieniał w ramach ubezpieczenia w firmie Nordglass i co się okazało, a nie dojrzał zaraz przy odebraniu samochodu:

- zarysowany do podkładu prawy słupek - ewidentnie oparli szybę i przeciągnęli, do tego jeszcze rant maski od strony szyby,

- szyba wklejona ok. 5-10mm głębiej niż oryginalna przez co zaczął trzeszczeć kokpit na podszybiu,

pasek bardzo zadbany, piękny czarny lakier a tu taka fuszerka po prostu ręce opadają, a niby są to spece od szyb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- szyba wklejona ok. 5-10mm głębiej niż oryginalna przez co zaczął trzeszczeć kokpit na podszybiu,

 

 

Już wiem dlaczego szyba mi trzeszczy po wymianie, niby renomowany zakład a taką fuszerkę chłopaki odstawiają, MASAKRA. Takie czasy że gdzie by nie pojechał, zapytał to sami fachowcy :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka by firma nie wymieniała radze patrzeć wszystkim na ręce. Najlepiej robić zdjęcia przy oddaniu auta i odebraniu.

Kolega wymieniał w ramach ubezpieczenia w firmie Nordglass i co się okazało, a nie dojrzał zaraz przy odebraniu samochodu:

- zarysowany do podkładu prawy słupek - ewidentnie oparli szybę i przeciągnęli, do tego jeszcze rant maski od strony szyby,

- szyba wklejona ok. 5-10mm głębiej niż oryginalna przez co zaczął trzeszczeć kokpit na podszybiu,

pasek bardzo zadbany, piękny czarny lakier a tu taka fuszerka po prostu ręce opadają, a niby są to spece od szyb....

Rzeczywiście, trzeba oglądać swój samochód przed i po wizycie w warsztatach, a w szczególności tych małych u tzw. "pana Edka w garażu". Bardzo często przy wycinaniu (szczególnie drutem) czołowej szyby zdarza się, że zostają pocięte słupki, czy podsufitka, albo usmarowane klejem lub podkładem. Albo przy ściąganiu podszybia - trzeba uważać aby nie pękło - więc też należy zwrócić na to uwagę. Tak samo przy jego zakładaniu - nie powinno później odstawać od szyby. Często pojawia się problem, gdy chcemy zareklamować usługę źle wykonaną. Porządne, szanujące siebie i Klienta firmy potrafią rozwiązać taką reklamację po ludzku, a nie wypierać się błędu już na dzień dobry.

W dobie obecnego "kryzysu" każdy szuka oszczędności, ale szczerze odradzam korzystanie z niesprawdzonych warsztatów lub prywatnych osób, które po godzinach pracy dorabiają sobie, dojeżdżając do Klienta. Jeśli nie znamy takich oferentów, to potem w razie problemów będziemy szukać igły w stogu siana. Do firmy to zawsze można podjechać i jako konsument skorzystać ze swoich praw w przypadku roszczeń. Tani produkt nie zawsze znaczy dobry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMalec

Zapraszam do sieci warsztatów NordGlass.

 

Dlaczego szybę warto wymienić w sieci serwisowej NordGlass?

 

W naszych filiach pracują najlepiej wyszkoleni i doświadczeni monterzy, dzięki czemu wymiana trwa średnio tylko ok. 1 h

Do montażu stosujemy wyłącznie sprawdzone i najwyższej jakości materiały chemiczne renomowanych firm i dzięki temu bezpieczny czas odjazdu samochodu po wykonanej usłudze jest najkrótszy w kraju

 

Serwis szyb samochodowych NordGlass to ogólnopolska sieć naprawy i wymiany szyb samochodowych, należąca do Grupy NordGlass - jednego z europejskich liderów rynku wymiany i naprawy szyb samochodowych.

Specjalizujemy się w naprawie szyb czołowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i unikalnych rozwiązań oraz w montażu szyb do samochodów osobowych, dostawczych ciężarowych, autobusów i pojazdów specjalnych. Z naszej sieci korzysta rocznie ponad 100 000 klientów, do których dyspozycji jesteśmy 6 dni w tygodniu i przez 312 dni w roku.

Nasz profesjonalizm i doświadczenie doceniło większość firm ubezpieczeniowych w Polsce rekomendując, na co dzień swoim klientom nasze usługi. Obsługujemy kompleksowo floty samochodowe i leasingowe.

 

Jesteśmy członkiem elitarnego europejskiego zrzeszenia liderów rynku wymiany i naprawy szyb samochodowych w Europie - The Automotive Glass Professionals.

 

NordGlass ma filie w całej Polsce. Ich adresy zamieszczone w linku poniżej:

 

http://www.nordglass.pl/pl,szyby-samochodowe.html

 

Zapraszam też na nasza infolinię, która powinna udzielić wszelkich potrzebnych informacji (801-181-181)

 

Pozdrawiam!

__________________

Jacek Malec

eRzecznik NordGlass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności