Skocz do zawartości
kiler1410

mandat a US

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, wyjaśnijcie mi takie cos

 

dostałem mandat w maju 400zł i od tego czasu co miesiąc sobie płaciłem po 50 zl i dziś otrzymałem pismo z US zabierają mi z konta 210zł (te 10zł to koszty egzzek...) ale sprawa jest taka ze ja nie pracuje nigdzie od miesiąca i nic sobie narazie nie wezmą, a nietak dawno wpłaciłem kolejna rate 20 zł czyi mam w sumie zapłacone 220 zł z 400zł.

wiec co nie uwzględnili mi tych 20zł??

 

problem mam taki iz nie mam pieniędzy żeby zapłacić im te niby 210zł bo nigdzie nie pracuje

 

jakie czekają mnie odsetki od tego?? można pisać o jakieś wstrzymanie umorzenie etc..??

 

czy mogę sobie dalej płacić w tych ratach, przecież widać ze sa ruchy na koncie co miesiąc w takich samych odstępach czasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej po złożeniu PIT-u rocznego zabiorą Ci z ewentualnego zwrotu podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, będę dalej płacił tak jak płace w ratach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nietak dawno wpłaciłem kolejna rate 20 zł czyi mam w sumie zapłacone 220 zł z 400zł.

wiec co nie uwzględnili mi tych 20zł??

Nie uwzględnili tych 20 zł ponieważ nakaz jaki był kierowany do US był zapewne skierowany jeszcze przed ich zaksięgowaniem (tym fizycznym, nie tym na ich koncie).

 

 

czy mogę sobie dalej płacić w tych ratach

nigdy nie mogłeś. Aby płacić w ratach przed upływem ustawowych 7 dni powinieneś wystąpić do organu (ten któremu teraz płacisz) o rozłożenie na raty i miałbyś problem z głowy.

 

 

jakie czekają mnie odsetki od tego??

zwykłe ustawowe od kwoty podstawowej a potem od odsetek. Nie pamiętam dokładnie ale te pierwsze to jakieś śmieszne kwoty są. Poczytaj w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, że w ogóle płaciłeś.

Najlepiej nie płacić, po 4 miesiącach skarbówka zajmuje Ci na koncie kwotę 410 złotych, a Ty musisz złożyć w banku dyspozycję przelania tej kwoty do US.

Dopóki nie zgłosisz, to US nie może sam nic zrobić, ale te 410 zeta jest zamrożone.

Jak nie masz środków na koncie, to masz debet, ale od tego nie płacisz odsetek ;)

Dopiero jak wpłacisz minimum 410 zeta na konto, to realnie zajmie je skarbówka, ale dalej nie przeleją ich na swoje konto, bo nie mają prawa ;)

Najlepiej sobie czekać do końca roku i wtedy niech sobie wezmą z rozliczenia rocznego.

A do tego czasu masz kredyt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej nie płacić, po 4 miesiącach skarbówka zajmuje Ci na koncie kwotę 410 złotych

 

Kiedyś było tak, że mogli zajmować kwotę i trochę.

Teraz mogą zająć całe saldo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłaciłeś pierwszą ratę w ciągu 7 dni to w nos cie mogą pocałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie po ponad 3latach z 400 zabrali 420. wiec koszty nie sa wielkie. przez kolejne 2lata zabierali mi inne zadluzenia wiec mandat nie byl ich priorytetem. w koncu do pracy przyszedl nakaz z us zeby szef zajal mi majatek na kwote 420 i przekazal na konto us. niestety zastosowal sie do nakazu i jestem chudszy o te kwote. jesli nie masz pracy a co za tym idzie nie odprowadzasz skladek to nie beda mieli ci z czego potracic. sprawa trafia do komormika skarbowego (to ten najgorszy) i on podnosi kwote. odsetek sie chyba nie placi tylko koszty postepowania bo mi po 3 latach by troche wiecej nalecialo. do mnie komornik dzwonil kilka razy ale go zbywalem. jednak te 20 zeta chyba bylo dla niego za te telefony:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki chłopaki zaa info, z tymi mandatami to masakra, jeszcze jak pracowałem do nie dawna to co chwile do szefa pismo szlo z US ze ma im wpłacić hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi skarbówka przysłała pismo o tym że zajmują mi 200zł i Bank przelał im kasę bez mojej zgody-dyspozycji (m-bank) tak że z tą zgodą to chyba tak jest że to zależy od banku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności