Skocz do zawartości
StefanTG

Świst w nawiewie od 60km/h w górę , nawet OFF panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam i szukam na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi mój problem, polegający na tym, że po przekroczeniu 60km/h pojawia się świst( coś na styl otwarte okna) z nawiewu. Nie zależnie od tego czy panel jest włączony czy wyłączony dźwięk jest zawsze, nasila się wraz z prędkością. Może ktoś z was miał taki problem?? może to winna któregoś z silniczków, jeśli tak to którego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z was miał taki problem?? może to winna któregoś z silniczków, jeśli tak to którego ??
Najczęstszą przyczyną tego dżwięku jest awaria nastawnika klapy spietrzającej V71. Należy go wymontować, rozebrać i pod osłonę potencjometru zaaplikować płyn np."Kontakt" do potencjometrów.

http://forum.vw-passat.pl/threads/74130-Klimatronik-naprawa-silnika-klapy-regulacji-temperatury-blad-4F7-silownik-V68?p=1398375&viewfull=1#post1398375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Miałem podobny przypadek. Też wydawało mi się, że będzie to świst powodowany od którejść z klap Climatronica. Przyczyna była prozaiczna - filtr przeciwpyłkowy (kabinowy). Po wymianie cisza i spokój. Tak więc zajrzyj do niego i sprawdz czy nie masz tam żadnych lisci i w ogole w jakim stanie i w jakiej jest czystości. Jak otworzysz maskę to sciągasz tylko górną uszczelkę znajdującą się na krawędzi przegrody silnika. Potem wyciągasz plastik podszybia i widzisz już filtr przeciwpyłkowy. Masz 2002 rok Passata. Więc sprawdz też przy okazji czy nie masz pod podszybiem jakiś ogromnych ilości syfu i sprawdz tez kanały odpływowe wody z podszybia. Wiem po swoim przypadku, że była na to akcja serwisowa - czyszczenie kanałów odpływowych z podszybia.

Pozdro

micky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności