Skocz do zawartości
salexy

Światła do jazdy dziennej LED - konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie ostatnio przeglądałem przypadkiem na postoju instrukcję obsługi VW CC. Była tam taka informacja w ustawieniach komfortu i świateł że istnieje opcja wyłączenia świateł do jazdy dziennej. Niestety albo mam za słabe autko albo proste opcje i komputer tego nie pokazuje. Teraz inne pytania:

- czy istnieje opcja wyłączenia/deaktywacji za pomocą komputera/programu/ świateł do jazdy dziennej (diod LED wbudowanych w reflektor) ??

- czy istnieje opcja aktywacji z poziomu programu czegoś takiego jak tryb skandynawski/amerykański gdzie o zmniejszonej mocy świecą światła długie a pozostałe rzeczy w stylu tablica i światła z tyłu się nie świecą ??

Pacjent: CC 2012, reflektory bixenonowe z LED oraz doświetlanie dynamiczne i statyczne zakrętów.

 

Dlaczego zwróciłem na to uwagę i pytam - ostatnio widziałem pastucha oraz A5 ze spalonymi diodami - wyglądało to fatalnie - jak dziury w zębach :) W ASO dowiedziałem się przy okazji wymiany oleju , że LED jak się spalą nie da się ich wymienić (podobnie jak w BMW trzeba zmieniać cały reflektor) . Do tanich imprez to nie należy.

 

Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wyłączania tych diod. Po to są bu je uzywac poza tym fajnie wygląda autko na drodze . Wiem coś o tym bo tato ma takie coś i jeździ i się nie przejmuje czy coś się spali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie nic na ten temat ??

 

Do przedmówcy: pewnie i wygląda fajnie :) ja tego nie widzę. Jedyny sens jaki widzę to: w przypadku wykupu samochodu dla siebie oszczędzam $ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wie nic na ten temat ??

 

Do przedmówcy: pewnie i wygląda fajnie :) ja tego nie widzę. Jedyny sens jaki widzę to: w przypadku wykupu samochodu dla siebie oszczędzam $ :)

 

To zmienia postać rzeczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- czy istnieje opcja wyłączenia/deaktywacji za pomocą komputera/programu/ świateł do jazdy dziennej (diod LED wbudowanych w reflektor) ??

Oczywiście, że istnieje, bo na rynki zachodnie sporo samochodów wychodzi z fabryki bez aktywowanych dziennych. Niestety trudno mi powiedzieć, czy można je wyłączyć za pomocą komputera pokładowego, czy podpięcia kabla.

 

- czy istnieje opcja aktywacji z poziomu programu czegoś takiego jak tryb skandynawski/amerykański gdzie o zmniejszonej mocy świecą światła długie a pozostałe rzeczy w stylu tablica i światła z tyłu się nie świecą ??

Pacjent: CC 2012, reflektory bixenonowe z LED oraz doświetlanie dynamiczne i statyczne zakrętów.

A w CC jest osobna żarówka do mrugania długimi? Bo jak masz bixenon to zarówno mijania, jak i drogowe idą na jednym palniku, którego mocy zmniejszyć się nie da. Ale oba wymienione tryby powinno dać się uruchomić.

Jak nie chcesz świecić ledami to można spróbować włączyć p-mgielne jako dzienne (tryb skand/us).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz diody LED = masz światła do jazdy dzienne. Ustawienie to jest w komputerze na MFA, jest tam opcja aktywacji i dezaktywacji LED jako świateł dziennych. Grzebanie w sterowniku jest zbyt daleko idącym. Przejrzyj każdą opcję po kolei w dziale MFA Oświetlenie jest ta opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz diody LED = masz światła do jazdy dzienne. Ustawienie to jest w komputerze na MFA, jest tam opcja aktywacji i dezaktywacji LED jako świateł dziennych. Grzebanie w sterowniku jest zbyt daleko idącym. Przejrzyj każdą opcję po kolei w dziale MFA Oświetlenie jest ta opcja.

 

W teorii masz zupełną rację. W praktyce jest trochę gorzej. To o czym piszesz (MFA) jest tylko i wyłącznie w instrukcji obsługi w moim przypadku. Przejechałem całe menu w samochodzie (zainspirowała mnie instrukcja) ale niestety tej opcji nie mam mimo iż jest wymieniona w książce jaka była w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, tak z ciekawości zapytam... Co ma wyłączanie LEDów wspólnego z zaoszczędzaniem czegokolwiek przy wykupie?

 

Z xenonami to jest tak, że nie da się zmniejszyć siły ich świecenia. Jak palnik wytworzy łuk elektryczny, to już daje cały czas z taką samą siłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, tak z ciekawości zapytam... Co ma wyłączanie LEDów wspólnego z zaoszczędzaniem czegokolwiek przy wykupie?

 

To bardzo proste. Jeśli używasz LED ich czas świecenia się systematycznie skraca/moc też/. Od znajomego związanego z ASO dowiedziałem się że mają wytrzymać 3-5 lat na maxa. (podał liczbę godzin/ilości włączeń - ale już nie pamiętam - dokładnie muszę dopytać). Wiadomo jak auta się dzisiaj robi.

Co za tym idzie -> jeśli 4 lata będę jeździł służbowo a pokuszę się o wykup zachodzi duże prawdopodobieństwo że LEDy padną i będe miał "dziurawe zęby w lampie". Wtedy mogę wyłączyć i jeździć na samych xenonach(ale po co skoro to mogę zrobić teraz a później pomykać na led) lub zmienić lampę na nową - która do tanich (bixenon skrętny) nie należy. Biorąc pod uwagę fakt że to jest CC a nie passat dostęp do tego typu akcesoriów będzie mocno ograniczony i pozostanie ASO>....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... W ten deseń... Mnie się wydawało, że dioda LED to jest najżywotniejsze obecnie źródło światła. Coś o 100 000 godzin gdzieś kiedyś mi się o uszy obiło... Dlatego się zdziwiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności