Skocz do zawartości
Corvis

Podłączenie oświetlenia w tylnych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem w wyszukiwarce.

 

Czy mając z tyłu w swoim Paszczaku szyby na korbę, bez mechanizmu elektronicznego istnieje możliwość podłączenia podświetlenia w tylnych drzwiach. Dokładnie chodzi o to:

 

IMG_6442.JPG

 

Z góry dziękuję za odp.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to mozna sprawdzic podpinajac kompa i zobaczyc jaki sterownik siedzi w tylnych drzwiach. Jak mozna zakodowac w nim oswietlenie ostrzegawcze to wszystko wskazuje ze masz taka mozliwosc.

Nastepnie trzeba ustalic pod jaki pin sie musisz podpiac z tym oswietleniem.

Wiec do boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na auto ;) W sobotę odbieram i wszystko sprawdzę.

 

Ps. Pamiętasz o ringach dla mnie ? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podświetlenie wtedy jest sterowane z modułu komfortu i w nim trzeba włączyć takową funkcje,Należy sprawdzić jeszcze we wtyczce drzwi czy posiadasz pin 9 z przewodzikiem który idzie od sterownika komfortu potem instalacja w drzwiach,jednego przewodziku do żaróweczki drugi masa i wszystko śmiga (w drzwiach na korbkę nie ma sterownika drzwi centralny zamek sterowany jest z modułu komfortu )Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzić jeszcze we wtyczce drzwi czy posiadasz pin 9

 

Możesz doprecyzować o którą konkretnie wtyczkę chodzi...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie chodzi o to:

ile wyszło w aso za to? bo po zdjeciach wnioskuje ze z tamtad pochodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka 1K0 947 411 A - 53,00zł

Wtyczka 1J0 971 972 - 6,40zł

Przewód 000 979 019 EA- 16,00zł

Cena na dzień 23.08.2012 Bez rabatu brutto

 

 

W drzwiach na korbkę nie ma sterownika więc nie można zakodować oświetlenia ostrzegawczego - tak jest u mnie. Pozostaje metoda "druciarstwa" :)

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam już precyzuję chodzi o wtyczkę w drzwiach (28 złączową) tą co jak otwierasz drzwi i ją widać wtyczkę w słupku środkowym przewody w osłonie harmonijkowej gumowej oświetlenie jest wtedy uruchamiane z modułu komfortu a z modułu druciarstwa jak kolega pisze pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W drzwiach na korbkę nie ma sterownika więc nie można zakodować oświetlenia ostrzegawczego - tak jest u mnie. Pozostaje metoda "druciarstwa"

 

Wczoraj wieczorem z ciekawści rozebrałem tył i tak jak skrzypek piszę trzeba to robić metodą druciarstwa ale da rade ładnie kabelki puscić przez wtyczkę i podpiąc się pod przednie lampki bezpośrednio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod przednie jak się podepniesz to otwierając sam tył lampa Ci nie zaświeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod przednie jak się podepniesz to otwierając sam tył lampa Ci nie zaświeci.

 

No tak nie pomyslałem o tym :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób to tak, ze podepnij sie pod sygnał z krancówki od informacji o otwarciu drzwi tylnych aby załączała Ci lampkę w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrób to tak, ze podepnij sie pod sygnał z krancówki od informacji o otwarciu drzwi tylnych aby załączała Ci lampkę w drzwiach

 

ok dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Bartek jak wrócę z zagranicy to ci opisze co i jak. Instalację ci podeśle nie podpinaj pod zdane krańcówki lampek bo wtedy możesz uszkodzić sterownik lub przestanie pracować pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Bartek jak wrócę z zagranicy to ci opisze co i jak. Instalację ci podeśle nie podpinaj pod zdane krańcówki lampek bo wtedy możesz uszkodzić sterownik lub przestanie pracować pozdrawiam Michał

 

Oka no to Michał czekam na info od ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampka 1K0 947 411 A - 53,00zł

Wtyczka 1J0 971 972 - 6,40zł

Przewód 000 979 019 EA- 16,00zł

 

Byłem dziś w DE, więc podjechałem do aso sprawdzić ceny:

1. lampka 13,42 euro

2. wtyczka 1,64 euro

3. przewód 4,14 euro

 

co przy dzisiejszym kursie 4,1 daje:

1. 55,02 zł

2. 6,72 zł

3. 16,97 zł

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za montaż i nie jest wesoło :dupablada

 

Pomyślałem sobie że będzie łatwo jak zacznę od podłączenia lampek w przednich drzwiach. Za instrukcję miałem link w którym koleś takie coś robił. Problemem polega na tym że cały opis dotyczył vw golfa ze sterownikiem 1K0 959 793 L , a u mnie jest końcówka G. Różnica polega na innej ilości stopek w sterowniku i innym umiejscowieniu pinów we wtyczce. Coś tam zacząłem sprawdzać,mieszać i jeb nie działają mi żadne przyciski po stronie kierowcy (sterowanie szybami,lusterkiem,klapki wlewu paliwa jak również brak podświetlenia ich). Nie działa również dioda od alarmu. I w tym momencie sprawa lampek ostrzegawczych schodzi na drugi plan. Podczas prób gdy dotykałem próbnikiem stopek w sterowniku otworzyła mi się klapka wlewu paliwa, a przy dotknięciu następnej coś tam skakało w centralnym zamku. Po podpięciu kabla wchodzę w grupę 42 i brak tam podpowiedzi kodowania (wcześniej można było zakodować min. oświetlenie ostrzegawcze). Teraz zamiast podpowiedzi wyświetla się komunikat: registered version has coding info this ECU :hmm

Dodam jeszcze że z pilota drzwi się zamykają a okna dają się otworzyć i zamknąć.

Wiem trochę się rozpisałem, ale chciałem przedstawić dokładnie sytuację. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co się mogło stać i jak to posprzątać? :poddajesie

 

Cytuję tak dla przypomnienia. Z nowin - aku odpięte całkowicie na 4 godziny. I nic. :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie wskazują że sfajczyłeś sterownik

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie znaki na niebie wskazują że sfajczyłeś sterownik

A jak kupie sterownik z inną literką na końcu to co trzeba będzie zrobić :hmmCzy to jest tak że im wyzsza literka tym lepiej?

 

to w poście 31 piszę, że w związku z powyższym nie umiem Ci pomóc

A ja CI tak ładnie w Twoim temacie piszę :D

 

Robert gdyby jednak cię te lampki bardzo denerwowały to ja też chętnie się podepnę pod listę kupiących je

O następny sęp ;)

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie dokładnie nr sterowników masz u siebie, jaki masz RM auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności