Skocz do zawartości
kymec

Interfejs nie działa na odpalonym silniku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam windows 7 i niebieski chiński kabelek, program vag com 4.9, na włączonym zapłonie raczej wszystko jest ok, ale gdy odpale samochód program się zawiesza i wyświetla no responce from controler, co to może być? Bloki moge sprawdzić na włączonym zapłonie ale na odpalonym już się zawiesza HELP!! Wcześniej próbowałem instalować kabelek na windowsie XP na innym laptopie i było to samo. :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy odpale samochód program się zawiesza i wyświetla no responce from controler
próbowałem instalować kabelek na windowsie XP na innym laptopie i było to samo.
Posiadam niebieski chiński kabelek
co to może być?

 

Nadal chcesz odpowiedzi? :fajny Czy juz zrozumiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal chcesz odpowiedzi? :fajny Czy juz zrozumiałeś?

 

A jaki ty chciałeś inny? Niemiecki czy może japoński? Setki tego sprzedaje się na allegro, czytając opinie w internecie to niczym on się nie różni od tego koloru czarnego ale tylko dla mnie nie chce się podłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Setki tego sprzedaje się na allegro, czytając opinie w internecie to niczym on się nie różni od tego koloru czarnego...

A i owszem różni sie to bardzo,najtańsze kabelki oparte sa tylko na układzie emulującym port com w kompie ,natomiast te "lepsze "układ ftdi posiada wsad (jest zaprogramowany).Dla przykładu ,też posiadam najtańszy chinol kkl z którym miałem problemy (nie programowany ftdi)

i drugi droższy z zaprogramowanym ftdi z którym nigdy nie mam problemów z połączeniem.

Łatwo to mozesz sprawdzić instalujesz MProg i w zakładce tools wciskasz Read and Parse.

i program pokaże ci czy fejs posiada wsad i jesli tak to jaki:D,oczywiście kabelek podpiety do komputerka

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/kabel-interface-diagnostyczny-vag-obd-ii-409-1-id7-i2565942825.html posiadam taki kabelek, jest to kabel FDTI nawet na płytce w środku na tym procesorku jest tak napisane, więc to raczej nie o niego chodzi, co może być nie tak z oprogramowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/kabel-interfa...565942825.html posiadam taki kabelek, jest to kabel FDTI nawet na płytce w środku na tym procesorku jest tak napisane, więc to raczej nie o niego chodzi, co może być nie tak z oprogramowaniem?

Wszystkie podłączane na USB sa na układzie FTDI (to jest układ emulujący port Com ) z tym że niektóre posiadaja "wsad" a inne nie ,podlązcz pod komputer uruchom Mprog i sprawdź czy układ jest programowany czy nie.

I posłuchaj kolegi Danek że z tymi tanimi czasami jest taki problem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test tym programem, ma ten kabel wsad czy też nie?

 

f690fad177063c34m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem test tym programem, ma ten kabel wsad czy też nie?

 

Nie posiada wsadu :noniebardzo ,na jakim ftdi jest ten kkl ,na RL czy BL?jeśli na BL to nie zrobisz nic bo na płytce interfejsu nie ma zewnętznej pamięci a sam układ nie posiada ,jeśli na RL to można sie pokusić o wgranie wsadu jak gdzieś znajdziesz.

 

A tak wygląda zaprogramowany ftdi.kkl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie posiada wsadu :noniebardzo ,na jakim ftdi jest ten kkl ,na RL czy BL?jeśli na BL to nie zrobisz nic bo na płytce interfejsu nie ma zewnętznej pamięci a sam układ nie posiada ,jeśli na RL to można sie pokusić o wgranie wsadu jak gdzieś znajdziesz.

 

A tak wygląda zaprogramowany ftdi.[ATTACH=CONFIG]88287[/ATTACH]

 

Hmm co to za shit, czy mogę do jakoś oddać dla sprzedającego jeżeli kupiłem go kilka miesięcy temu i dopiero teraz próbowałem go użyć.. Jak można takie badziewie komuś sprzedawać... Kolego dzięki za zainteresowanie się tematem, może poleciłbyś jakiś "normalny" działający kabelek. :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Viakena, niewiele droższy od chińskich a nigdy nie miałem z nim problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm co to za shit

Jak można takie badziewie komuś sprzedawać...

I po co to było się spierać? :wmorde Pisałem, ze to gówno jest ...

 

Wejdź na Allegro i kup od Viaken-a. Ja kupiłem i nie mam żadnych problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po co to było się spierać? :wmorde Pisałem, ze to gówno jest ...

 

Wejdź na Allegro i kup od Viaken-a. Ja kupiłem i nie mam żadnych problemów :D

 

No i teraz sam się przekonałem, że ten kabel jest do niczego.. Kolega miał też niebieski kabelek który się nieco różnił płytką od mojego i jego kabel na moim komputerze działał :D Sorki kolego miałeś racje :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje taki kabel do vaga, którym mogę skorygować licznik (z powodów kupna drugiego używanego), i jednocześnie taki którym obsłuże vag com. Jeżeli tak to poprosiłbym o jakiś link. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje taki kabel do vaga, którym mogę skorygować licznik (z powodów kupna drugiego używanego), i jednocześnie taki którym obsłuże vag com. Jeżeli tak to poprosiłbym o jakiś link. Pozdrawiam!

takich cudów nie ma :swirus do licznika K can commander 1.4 a do vag`a kkl obydwa od Viaken:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takich cudów nie ma :swirus do licznika K can commander 1.4 a do vag`a kkl obydwa od Viaken:D

 

Znalazłem dwa kabelki na viaken'ie i zastanawia mnie czym one się różnią?

 

http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2-czarny.html

 

http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałeś ich opis czy tylko wstawiłeś nam linki żebyśmy my czytali :mur :mur :mur :mur

 

Po mojemu te same "kable". Mielące badziewie. Wszyscy co mają zwykłaego KKL poczytajcie sobie co się dzieje gdy wejdzie się na ten sterownik tym kabelkiem 6Q0909605A, można dużo nabroić. :D

 

Np. tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2240988.html

 

To tylko jedna z wielu wad tych kabli, nie uwalają tylko airbag!

Edytowane przez kacperwww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy co mają zwykłaego KKL poczytajcie sobie co się dzieje gdy wejdzie się na ten sterownik tym kabelkiem 6Q0909605A, można dużo nabroić.

Sprecyzujmy że to nie kabel kkl rozwala ten sterownik a stare oprogramowanie vag con.uzycie go z vcds-lite jest bezpieczne,co do polskiego vaga to nie wiem:D to jedno, a drugie to była wina samego sterownika i był on montowany w dość wąskim okresie czasu (około roku 2000) i bodajże najczęściej w golfach.W pasatach nie spotkałem tego sterownika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałeś ich opis czy tylko wstawiłeś nam linki żebyśmy my czytali :mur :mur :mur :mur

 

Po mojemu te same "kable". Mielące badziewie. Wszyscy co mają zwykłaego KKL poczytajcie sobie co się dzieje gdy wejdzie się na ten sterownik tym kabelkiem 6Q0909605A, można dużo nabroić. :D

 

Np. tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2240988.html

 

To tylko jedna z wielu wad tych kabli, nie uwalają tylko airbag!

 

To według ciebie jaki kupić? Proszę daj mi bezpośredni link, bo na forum to tylko mówią kup "kkl" wyślesz link czy ok.. wychodzi "badziewie" a więc podaj link który kabel według ciebie jest dobry. :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności