Skocz do zawartości
HuMaX

Zielona karta - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam nieszczęsne ubezpieczenie OC z mBanku, zwane mDirect i niestety oni nie wydają zielonych kart. Byłem u innego ubezpieczyciela i powiedział, że takową zieloną kartę może mi wyrobić, ale za 4000zł. Słyszałem coś o wyrobieniu zielonej karty na Ukrainie. Chcę jechać przez Zosin. Zna ktoś jakiegoś normalnego ubezpieczyciela, który mi to wyda za niedużą opłatą? może być i na 10 dni.

 

Bardzo niedługo mam wyjazd i niestety mBank mnie bardzo rozczarował.

 

Pozdrawiam,

HuMaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do innego ubezpieczyciela nie mozesz pojsc? ja mam auto w ergo hestii i tydzien temu bralem od nich zielona karte, wazna rok, a koszt to 18zl, nie wiem jak to wyglada w Twoim przypadku jesli jestes u ogos innego ubezpieczony, ale warto zadzwonic do biura hestii i popytac, albo do jakeigos agenta ubezpieczeniowego, ktory ma dobra renome i dlugo jest na rynu, bo taki dobrze zna te przepisy, 4000 to jakies szalenstwo, to 4x koszt ubezpieczenia normalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Ukrainie na przejściu w Medyce i Hrebennem, Dorohusku jest za około 30zł, mnie bardzo ciekawi czy dostanę takową na przejściu w Zosinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym przejsciu granicznym z Ukraina kupisz zielona karte w agencji celnej.Ja jezdze z reguly przez Korczowa ,karta na 2 tyg to 50 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to po Ukrainskiej stronie? nie wiem co po kolei tam zrobic, jak to u nich na granicy - ciezko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to po Ukrainskiej stronie? nie wiem co po kolei tam zrobic, jak to u nich na granicy - ciezko jest.

 

W polskiej agencji celnej po polskiej stronie.Jesli jedziesz sluzbowym to radze miec pisemne i imienne zezwolenie z firmy na uzytkowanie auta w czasie delegacji.Jak przejedziesz polska strone to zobaczysz goscia w mundurze ktory da ci karteczke ,wez ja koniecznie bo potem bedziesz biegal 200m spowrotem ;).Ty podchodzisz do okienka celnika z dokumentami,nie celnik do ciebie.Osobiscie jadac sluzbowo zawsze mam przygotowany zalczanik 10-dolarowy bo jak nie maja co robic to sie doczepia do byle gowna.Tak jest w Korczowej,nie wiem jak na innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności