Skocz do zawartości
wwwujek

Wiele kłopotów z moim Passatem..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam tak wiele kłopotów z moim autem, że postanowiłem założyć podobny temat, mimo, że kilka cząstkowych już jest.

 

Auto jest z 2007 r, wg wskazań licznika właśnie stuknęło 200000 km.

1.9 diesel, 77 kW.

 

Co się dzieje..

 

- po dłuższym postoju (ostatnio np. dwóch dobach) nie chce zapalić.. Kręci, ale nie może odpalić. Czasem trzeba pomagać gazem, wtedy złapie. Ostatnio jednak dopiero kable podpiete do akumulatora innego auta pomogły. Choć kręcił..

 

- po zapaleniu, rano po nocy, ładna chmurka z tyłu się pojawia.. Kolor? Biały, błękitny..

 

- zauważam ubytki płynu chłodzącego, nie mam wycieku.

 

- na wolnych obrotach metaliczne stukanie pod maską, przechodzi po wciśnięciu sprzęgła.

 

- prócz stukania, dość mocno buja samochodem, nawet na rozgrzanym silniku, po jeździe, np. na przejeździe kolejowym podczas postoju.. Trudno to opisać, to takie targanie, dość odczuwalne siedząc w środku.

 

- ostatnimi czasy zdarza się spadek mocy, max 2500 obrotów, max 120 km/h - znika po ponownym uruchomieniu.

 

- zauważalne są też ubytki oleju.. Wycieków brak.

 

 

Nie piszcie proszę, bym sprzedał.. Chcę to naprawić :) Gdyby ktoś miał zamiar pomóc, proszę oszacować koszta naprawy.

 

Jeśli jeszcze przy okazji ktoś może zasugerować wartościowego mechanika, który zamiast mnie okuć na starcie, zyska w moich oczach partnera i "lekarza" dla mojego auta na kolejne usterki, będę zobowiązany. Okolice Rybnika, Rudy Śląskiej.

 

Pozdrawiam serdecznie, Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w Czerwionce tej koło Knurowa to w pobliżu albo Kies w Nieborowicach, albo w Bojkowie przy drodze z Knurowa do Gliwic - po lewej stronie - nie pamiętam jak on się nazywa. No albo w Kleszczowie jest warsztat braci Makselon. Nietani ale dobry.

 

pozdrawiam mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej Czerwionce. Dzięki!

 

Ktoś coś napisze w sprawie..?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No albo w Kleszczowie jest warsztat braci Makselon. Nietani ale dobry.

 

pozdrawiam mk

 

Już w sumie tylko jednego z braci - drugiemu się z dwa lata temu zmarło :( ale jakość i renoma pozostała na niezmienionym poziomie

Co do tego czy jest drogi - z mojego doświadczenia ceny ma przystępne. Ostatnio serwisowałem Polo o byłem bardzo zadowolony, także mogę polecić.

Chociaż z Czerwionki to trochę nie po drodze...

Pozdr. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało jak przeczytałem o Twoich problemach http://vwszrot.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dwumas, znalazłem wyciek płynu.

 

Odpala teraz dużo lepiej i szybciej, metaliczny dźwięk pod maskę zniknął.

 

Jednak drgania, które są teraz o wiele mniejsze, pozostały.

 

Co to może być? Wtrysk?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki sprawdziłeś rozumiem? jedź do pompiarza niech Ci sprawdzi co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności