Skocz do zawartości
lisu1

gasnie po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim paskiem.silnik benzyna 1.8 adr z gazem.(ale gaz nie stwarza problemów bo juz zakreciłem zawór gazu i jezdzi na samej benzynie.) gdy odpale go po nocy lub jest zimny , chwile chodzi na ssaniu a za kilka sekund obroty spadaja ponizej 800 i jakby sie dusił a potem zgasnie. po ponownym odpaleniu jest podobnie a dopiero za trzecim odpaleniem mozna normalnie ruszyć. pózniej wszystko jest ok. na ciepłym silniku tez jest wporzadku. świece sa nowe. zmieniłem przepływke na inna ale nic to nie zmieniło.moze ktoś ma jakies rady.lub podobny problem miał. zauwazylem ze podzcas dodawania gazu w okolicy przepustnicy słychać jakby zasysał powietrze z zewnatrz . nie wiem czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź wężyki, czy któryś nie jest pękniety :fajny

A filtr paliwa to kiedy wymieniałeś? Lub też pompa już moze zdychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtra nie wymieniałem odkad go kupiłem tzn jakies 4lata 60tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek :

- sprawdź te wężyki

- wymień filtr paliwa (koszt 40 zł i godzina czasu).

 

Filtr masz zamontowany pod podłogą w okolicy prawych tylnych drzwi. Aluminiowy walec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze jedno . przy odpalaniu bardzo czuc jakby niespalonym paliwem z rury wydechowej. wiec on raczej ma nadmiar paliwa niz jego niedostatek wynikajacy z zapchanego filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej o tym nie pisałeś :fajny

Wiec na początek może podepnij VAGa. By moze czujnik temperatury jest do D.....y lub cos innego i zalewa go paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze bo jak było gorąco to po odpaleniu bardzo długo cjhodzil nassaniu na wysokich obrotach jakby był mróz. a w którym miejscu jest ten czujnik temperatury i od czego temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu za silnikiem - jak zajrzysz, to jest taki czarny króciec plastikowy. Dochodzi do niego kwadratowa cztero przewodowa wtyczka. Pod nią jest czujnik temperatury płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajeszcze jedno. gdzie dostane program vag po windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to zapytaj w dziale DIAGNOSTYKA VAG :Fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności