Skocz do zawartości
marcin990

wzmacniacz Alpine .... miesza kanały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki mały problem.

W moim aucie jest 4-ro kanałowy wzmacniacz alpine w tym momencie nie pamietam dokładnego symbolu ale poźniej to sprawdzę. Oraz radio kenwood.

Wzmacniacz w radiu jest wyłączony i wszystkie 4 kanały lecą do wzmaka kablami rca.

Teraz tak wszystko gra fajnie, ale nie działa mi regulacja balans i rader.

Jak dam żeby grał lewy głośnik to wszystko się przycisza i grają wszystkie.

Jedynie mogę ustawić żeby grał sam tył, a jak ustawiam na sam przód to znowu grają wszystkie.

 

Czy mam wzmacniacz spitolony czy o co chodzi, radio wykluczam bo jest nowe.

Wychodzi mi na to że wzmak na siłę z 1 kanału robi 4, a mam ustawione wejście na 1+3/2+4

jeszcze są opcje 1/3 lub 2/4 no a wejścia poszczególnych sekcji też są na 1+3 i 2+4 więc jeżeli w radiu wyciszam np. tył to powinien grać sam przód.

 

Powiedźcie co może być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszane RCA albo zmostkowałes kanały - podaj model tego wzmaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem kilka razy i jest ok.

Mostka też nie ma.

 

Model to MRV-F400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ustawione na 1+3/2+4 to masz ustawione ze ma robić mostki, musisz ustawić na 1/3 i 2/4 wtedy wzmacniacz będzie normalnie na 4 kanały, jak masz suwak na 1+3 to robi mostek z 1 i 3 rca, a że masz normalnie głośńiki wpięte a nie na mostek to stad takie wariacje ;)

tak na moje oko z tego co tu czytam ;)

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne :)

 

Jeżeli chcesz podpiąć 4 głośniki pod wzmak, to wpinasz się jedną parą (przód) pod kanał 1 (L) i 2 (P) i na suwaku ustawiasz na środku (ST), filtr na HP na jakieś 60 Hz. Następnie drugą parą (tył) pod kanał 3 (L) i 4 (P) i na suwaku ustawiasz też na środku (ST), filtr tak samo jak poprzedni - oczywiście jesli chodzi o częstotliwość Hz to nie ma ustalonych wartości, zazwyczaj ustawiamy "na ucho" i to samo z GAINEM.

Jeżeli chcesz podpiąć 2 głośniki i suba, to wpinasz się jedna parą (przód) pod kanał 1 (L) i 2 (P) i na suwaku ustawiasz jak poprzednio... Następnie drugą parą (sub) pod kanał 3 (L) i 4 (P) i na suwaku ustawiasz (3+4) w stereo i filtr LP na jakieś 80 Hz cięcia lub na ucho. Jesli podpinasz monoblicka to na suwaku ustawiasz na (3 mono) i filtry oraz GAIN wedle uznania albo j.w

 

A TU masz instrukcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam kilka suwaków.

Są od przedniej pary tylnej i jeden ogólny na którym mogę wybrać 1+3/2+4 lub 1+3 lub 2+4 czyli żeby działały 4 kanały powinna być pierwsza opcja.

Jutro spróbuję przełączyć dwa suwaki na ST mam nadzieję że będzie oki.

 

---------- Dodano o 23:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:59 ----------

 

A sorki ja mam 400s

takie suwaki są http://instrukcja.pl/i/alpine_mrvf400s_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już załatwione wystarczyło ustawić na ST i na 3/1. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności