Skocz do zawartości
skrzyna

1.9 BKC tdi skrzynia biegow-lozysko

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie....mam taki problem a mialowicie od jakiegos czasu slyszalem halas i znikal w momencie wciskania pedalu sprzegla...wiec sadzilem ze to lozysko oporowe sprzegla....tak czy inaczej odstawilem auto do warsztatu jak pozniej sie dowiedzialem to jakies lozysko w skrzyni halasuje i wogole powiedzieli mi ze bylo tam 0,5 litra oleju wiec trzeba skrzynie albo robic albo uzywana wstawic...(narazie wymienili mi tylko sprzeglo ) dwumasa jest ok.i tu sklaniam sie bardziej ku uzywanej.silnik to 1.9tdi bkc skrzynia HNV albo HNU dobrze odczytac nie moglem dodam ze nie mam problemu ze zmiana biegow i ze halas tylko slyhac na postoju....moje pytanie:

 

czy jest mozliwosc montazu innej skrzyni niz HNV?(niestety takiej nigdzie nie moge znalesc) ewentualnie czy jakas 6 biegowa by weszla auto jest po lekkim czipie...prosze o jakies porady.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do oleju w twojej skrzyni , też mam HNV , ostatnio wymieniałem olej , było go max. 0,5l. Też mnie to zdziwiło.

Zalałem 1,9 l i skrzynia chodzi idealnie , wczesniej miałem czasem opory z wrzuceniem 4 biegu.

Mój Passat ma 210 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja problemow zadnych nie odczowam od czasu kiedy slysze ten halas (to naprawde nie jest glosne) zrobilem jakies 5k km i chodzi jakos.....w zyciu bym nie myslal ze przy przebiegu 220000 km moze cos w skrzyni siadac....chyba naprawde czas na zmiane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak panowie zadnych wiecej porad??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności