Skocz do zawartości
BBart79

analiza satycznych i dynamicznych logow, passat tdi 1.9 z roku 2001 silnik 130 konny

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Prosze o analize logow, zrobilem statczne i dynamiczne. Auto ma przejechane 260 tys kilosow. Auto zachowuje sie ok, chodz podejrzewam ze stracil silnik kilka koni i pewnie turbo tez powoli do wymiany. Chcial bym powoli doprowadzic silnik do pozadku. Mam sporo kasy i czasu zainwestowane w auto i podejrzewam ze bede jezdzil nim dosyc dlugo. Jak by moze ktos mial chwilke to prosze przegladnac, dodam ze jak bedzie jakis log zle zrobiony to moge zawsze go powturzyc.

 

 

dynamiczne

 

Log (14 - 004)

Log (15 - 011)

Log (16 - 001,001)

Log (17 - 008)

Log (18 - 010)

Log (19 - 000)

 

 

statyczne

 

Log (0 - 000)

Log (1 - 003)

Log (2 - 011)

Log (3 - 003)

Log (4 - 011)

Log (5 - 000)

Log (6 - 001)

Log (7 - 000)

Log (8 - 003)

Log (9 - 007)

Log (10 - 004)

Log (11 - 018)

Log (12 - 013)

Log (13 - 023)

 

 

 

dzieki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geometria lub gruszka sie przycina popraw synhronizacie ,egr zaslepiony badz niesprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do geometrii turbo to się zgodzę, że się przycina w początkowej fazie logu dynamicznego, potem już sobie radzi ale z drugiej strony to wartość w grupie 004 (Synchro angle.) jest grubo poza normalną wartością) - powinna być zbliżona do wartości 0,00 lub minus (-) 0,06. Kąt synchronizacji powyżej wartości 4,0 na (plus) to już duże odchylenie i wymaga natychmiastowej korekcji. Ewentualna zła praca gruchy ze sztangą w tym silniku to rzecz z pewnością nieprawdopodobna bo w tych silnikach to się praktycznie nie zdarza.

Temperatura w 007 na poziomie 47*C to jakieś niep0rozumienie - zwłaszcza jeśli silnik już pracował od dłuższego czasu - tego dokładnie nie sprawdzałem bo nie mam czasu. Reszta logów czyli 013, 018 i 023 są OK.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie.

 

Sprawa wyglada nie tak zle jak myslalem. Egr nie mam zaslepione, czyli jest do wymiany. Synchro poprawi sie bez problemu u mechanika, co ciekawe to mialem robiony rozrzad jakies 4 lata temu u niby dobrego mechanika, zrobilem na nim jakies 50 tys kilosow. Szkoda ze szybciej tego nie sprawdzilem. Temperatura no to jakies nieporozumienie, tu nie jestem pewien jak dlugo silnik chodzil i bede sie temu przygladal przy nastepnych testach, ale zdaje mi sie ze pokazywalo mi 90 w aucie. Turbo narazie nie bede dotykal, dosyc duzy koszt jezeli chodzi o wymiane. Moze mechanik cos poradzi i sie juz doniego pojade.

 

Jak by jeszcze ktos dozucil swoje 3 grosze to bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wskaźniku było 90*C a temperatura rzeczywista na vagu wyszła te 47*C to wymień termostat bo to jego wina. Turbo nie trzeba wymieniać i o ile nie rozrusza się zmienna geometria po częstej dynamicznej jeździe to wystarczy je wymontować i tylko wyczyścić. Tylko nie daj się zmanipulować i naciągnąć na jego regenerację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze termostat jest ok, dzisiaj ponownie sprawdzilem temerature vagiem i wyszla podobnie jak na wskazowce. Zdaje mi sie ze nierozgrzalem auto pozadnie i zaczolem logowac dane. Moj blad. Z tym turbem rozumiem ze jest jakis syf w srodku i trzeba go wyczyscic. Kilka miechow temu jak zona jezdzila autem do pracy to turbo zaczelo sie przeladowywac i czesto pos gorke jak jechalem to sie wylaczalo. Przegonilem auto po autostradzie i nie bylo sladu po tym problemie. Teraz wyciane je na stol i przeczyszcze porzadnie.

 

Dzieki za pomoc wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności