Skocz do zawartości
maszmol

Głuche stuki prawy przód Passat B5 FL-co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Passata B5 1.9TDI 90koni rok 99 przedlift

mój problem to jak jadę na kostce brukowej i lekko hamuje to stuka coś (na asfalcie nic nie stuka, jak jadę po bruku i ostro skręcam też puka)

 

Wymienione : przednie całe zawieszenie, tarcze klocki przód i tył, poduszki od skrzyni biegów, przednie amortyzatory, przednia poduszka taki odbój od silnika.

Sprawdzałem: poduszki silnika (jak się nim szarpie to cisza) przeguby nie mają luzów, sanki też sztywne, tulejki na wahaczach nie są zerwane.

 

Ps. dodam że to takie gumowe stuki, poduszki od amorów wyglądają dobrze ale może to one stukają?

Edytowane przez VirusWRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy po dłuższej przerwie. Otóż zwracam się do Was z problemem jakim się borykam od jakiegoś czasu. Od razu powiem , iż byłem na stacji diagnostycznej gdzie auto bardzo dobrze przeszło ścieżkę. Hamulce bardzo dobre niedawno robione przód i tył , amortyzatory przód - tył na poziomie 70%. Zawieszenie przód i tył nie stuka przynajmniej na diagnostyce ale...Jednak coś jest jeszcze nie tak.

Otóż przy małej prędkości ok 10km/godz podczas hamowania słuchać stuknięcie , tak samo słychać kiedy ruszam słychać "puk". Potem już nie. Podczas jazdy z większą prędkością też nie.Wymieniłem jedną kość górnego zawieszenia i dolny wahacz (banan)-nie pomogło. Wymieniłem wewnętrzny prawy przegub - nie pomogło.

Snuje domysły , iż może to być jeszcze zacisk, który mógł się wyrobić i po założeniu nowych klocków ma jakiś luz i po zwolnieniu stuka klocek....

Ale to tylko moja teoria więc może ktoś miał taki przypadek i podpowie co to może być?

Pozdrawia Poduszka amora to przy budzie trzeba wyjac cala noge koszt okolo 20 zl jak sam sobie zrobisz

Edytowane przez Adam84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem dzis po wymianie kompletu wahaczy i łacznikow oraz amorkow kyb, gdy wyjechalem z warsztatu uslyszalem z przodu chyba od strony kierowcy takie stukanie bardziej nasila sie to gdy wchodze w luki,jadac na wprost po ruwnej nie stuka, nieraz tesz tak puknie na nierownosci,wrocilem odrazu na warsztat mechanik podnisl w gore i stwierdzi ze poduszka silnika lewa sie wylala wiec zmienil ja i odrazu gumy te na drazku stabilizatora,wyjechalem i dalej slysze to pukanie takie i nie wiem co to jest..... Dodam jeszcze ze to pukanie jest tak charakterystyczne tak jak nieraz sa zuzyte łaczniki

Edytowane przez mati30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego również posiadam takie głuche stuki objawia się to takiem głuchym pyknięciem najczęściej przy ruszania później te objawy nie występują.

Zauważyłem również że przy staniu na górce i popuszczaniu hamulca też coś tam trze jakby klocki trzymały. Objawia się to u mnie w prawym przednim kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali poduszki amortyzatora?u mnie bylo to samo poducha rozleciala sie i obijaøa o bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić czy to poducha amortyzatora na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się z pytaniem:

 

W moim Passacie z prawaj strony, z przodu czasami dochodzą do mnie dźwięki jakby stukał przegub. Jednak co dziwne, słyszę to tylko czasami ( zdarzyło mi się to dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca) i tylko po zjechaniu z ronda - jazda po rondzie cisza, zjazd na prostą i wtedy pojawia się stuk i szum, na tyle głośny, że zagłusza radio. Po jakiś 1,5 km nastaję cisza. Po pierwszym razie wymieniłem przeguby i sprawdziłem stan wahaczów z przodu, wszystko OK. Skąd to się może brać, przeguby to raczej nie są - na parkingu na skręconych na maxa kołach i dodaniu gazu jest cisza a ich osłony są całe. Koła sprawdzone, zamienione osiami i wyważone. Coś z hamulcami? Przy hamowaniu bicia na kierownicy nie czuje, samochód staje w miejscu i hamuje prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby ale wewnetrzne. Przy skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrac inaczej nie da sie.U mnie z poduszki zostala tylko podkladka reszta sie rozleciala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba rozebrac inaczej nie da sie.U mnie z poduszki zostala tylko podkladka reszta sie rozleciala

Dzięki kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu w moim B5 FL także słyszę stukanie z przodu na nierównościach (czasami jak w grzechotce :/ ). Wymienione w zawieszeniu co było luźne + amory. Tarcze + klocki. Co ciekawe przy hamowaniu, nawet najdelikatniejszym stukanie ustaje. Przed wymianą tarcz i klocków miałem problem z zaciskiem (nie zawsze puszczał). Mechanik przeczyścił i przesmarował. Może dalej z tym tłoczkiem jest coś nie tak? Zewnętrzny klocek trzymał się dobrze i mam podejrzenie, że winę może ponosić tutaj jarzmo, bądź sam klocek od wewnętrznej strony. Ktoś miał styczność z takim przypadkiem ? Przypominam, że przy hamowaniu stukanie ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten prolem ze wystepuje u mnie tzw."głuche stuki" w przednil lewym kole i dzieje sie to tylko jak jezdze bo nierównosciach.

Przy ruszaniu itd nic nie stuka ,tylko podczas jazdy na nierównosciach.

Który to element zawieszenia stuka i jak to mniej wiecej sprawdzic ( moze łomem ruszac czy cos).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam ten prolem ze wystepuje u mnie tzw."głuche stuki" w przednil lewym kole i dzieje sie to tylko jak jezdze bo nierównosciach.

Przy ruszaniu itd nic nie stuka ,tylko podczas jazdy na nierównosciach.

Który to element zawieszenia stuka i jak to mniej wiecej sprawdzic ( moze łomem ruszac czy cos).

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja kontroli pojazdów,na szarpaki go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bolączkę mojego auta. Za stukanie winny był klocek z blaszkami, wystarczyło je podgiąć i nastała cisza... i co najważniejsze ludzie na ulicy przestali się oglądać, co to za grzechotka jedzie :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten prolem ze wystepuje u mnie tzw."głuche stuki" w przednil lewym kole i dzieje sie to tylko jak jezdze bo nierównosciach.

Przy ruszaniu itd nic nie stuka ,tylko podczas jazdy na nierównosciach.

Który to element zawieszenia stuka i jak to mniej wiecej sprawdzic ( moze łomem ruszac czy cos).

 

Tutaj macie moj filmik, czy to to mzoe byc przyczyna?

tydzien temu bylem na szarpakach i powiedzieli ze wszystko jest okej i tez nie wiedza czemu "MI" stuka

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2x0UWoywjG0&feature=youtu.be&ab_channel=JanJankowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy mam passata 1.9 tdi 110km ok miesiac temu wymienilem klocki i tarcze z przodu jezdze ok 100 km tygodniowo tylko w weekendy jadac nagle zaczely sie stuki w przednim lewym kole ale inaczej niz u innych bo tylko gdy puszcze gaz lub wzuce na luz gdy dodaje gazu lub hamuje stuki nikna dodam iz chalas jest bardzo glosny brak jakichkolwiek wibracji na kierownicy lozysko w kole ok przeguby wygladaja ok moj mechanik rozlozyl rece a jest niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanko

u mnie w b5 fl avf coś wali na ( żyletkach , torach itp ) jest to metaliczny dzwięk dodam iż CAŁE zawieszenie jest nowe. dobrze dokręcone i zbieżność zrobiona.

mcperson ?

poduchy silnika ?

każdy rozkłada ręce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli mowa o stukach to dodam coś swojego (dodałem post dla nowych uzytkowników, lecz chyba tam nikt nie zagląda). Zależy mi na jakiś drobnych sugestiach, dlatego że jestem za granicą, jutro jadę do mechanika i mógłbym im jakąś myśl podsunąć. Nie znam tutaj mechaników.

posiadany passat b5 fl '02r. 1.9tdi 130km. Dzisiaj rano usłyszałem dziwny metaliczny dzwięk (jakby coś było luźne) wyłaniający się jakby z przodu auta, od wiatraka, to miejsce. Nie widzę tam żądnych luzów, wszystykie oleje są (od chłoldnicy, silnik, od wspomagania, hamulcowy). Silnik był wymieniany 15tys.km temu, nie długo planuje wymienić rozrząd (zrobione ok. 55tys.km). Czyzby coś z rozrządem, rolki ? Nie jestem mechanikiem, nawet ciężko opisać mi ten dźwięk. Dodam jeszcze, że auto jeździ bez zadnego problemu, pali na dotyk, nie kopci, jest moc, tylko ten dźwięk o0 dodaje filmik, by lepiej to pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności