Skocz do zawartości
discusec

Przesyłka kurierska a sprawdzenie towaru.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Przeczytałem chwilę temu pewien wątek na forum odnosnie uszkodzeń w czasie przesyłki kurierskiej i stąd moje pytanie.

Czy mogę sprawdzić przesyłkę która jest wysłana na palecie i moze ulec uszkodzeniu (fotele i tapicerki). Może więc ulec przedziurawieniu, przedarciu itp. Czy przysługuje mi takie prawo przed zapłaceniem abym mógl sobie sprawdzić stan towaru jeżeli przed wysyłką na zdjęciach na alledrogo były w stanie idealnym?

Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowa opcja przesyłki kurierskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przesyłka juz poszła to po ptokach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, trzeba wykupić taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koleś mnie wyrypał bo powiedział że nie ma takiej opcji u kuriera.;/ Moge liczyć że faktycznie przyjdą w stanie takim jak zamówiłem. Zosanie ew. dogadanie sie z kurierem;) Mogę zawsze powiedzieć ze jak nie moge sprawdzic to niech zabiera pakę ze soba:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, koleś nie musiał Cię wydymać jak to napisałeś. Nie każda firma kurierska ma taką opcję.

Zawsze jak po doręczeniu stwierdzisz, że coś zostało uszkodzone w transporcie masz czas aby zgłosić to przewoźnikowi i musi spisać protokół szkody. Chyba, że coś już na pierwszy rzut oka jest rozwalone, wtedy polecam odmowę przyjęcia ze względu na stan towaru i niech nadawca reklamuje.

Jeżeli natomiast przesyłka dotrze w stanie nienaruszonym (zewnętrznie) a uszkodzenia będą wewnątrz lub będzie inny stan niż nadawca deklarował pozostaje już tylko dogadywać się ze sprzedawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki protokół szkody mozna spisać jak juz kurier pojedzie czy muszę to pisać przy nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy muszę to pisać przy nim?

 

Najlepiej go od razu przykuj kajdanami do furtki ,żeby nie czmychnął gamoń :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:), w mojej firmie klient ma 7 dni kalendarzowych na zgłoszenie uszkodzenia przesyłki w transporcie po doręczeniu. Więc chyba nie trzeba ich przykuwać do furtki :P. Ale jak możesz go spisać w momencie doręczenia to jasne spisuj odrazu.

P.S. Pamiętaj, że transporter nie odpowiada za zawartość. Co nadali to doręcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności