Skocz do zawartości
Passkiewicz

Zacieki na czarnym lakierze-pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem passata b6 o lakierze czarnym. Mam mianowicie taki problem, za każdym razem gdy umyje auto mam zacieki. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś środek który można dodac do wiaderka z wodą i szamponem którym myje auto żeby tych zacieków nie było?Dziękuje i pozdrawiam.

Tutaj zdjęcia tych zacieków.

razf.jpg

By pastek717 at 2012-05-12[/img]

dwag.jpg

By pastek717 at 2012-05-12[/img]

Edytowane przez Passkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myć w ostrym słońcu ,po myciu wytrzeć lakier irchą/ściągnąć ściągaczką silikonową :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o konkretne linki do tych rzeczy, które są w 100 procentach sprawdzone. Bo mnie szlak jasny trafia z tymi zaciekami....

Nie myć w ostrym słońcu ,po myciu wytrzeć lakier irchą/ściągnąć ściągaczką silikonową :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja każde auto wycieram po umyciu.

A w kwestii zacieków polecam... uzdatniacz wody do domu.

Nie ma zacieków na szklankach, kabinie prysznicowej i aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takowe rozwiązanie ci się nie za bardzo spodoba, ale...... jak miałem czarnego paska, to po umyciu i wyschnięciu, przecierałem go Pronto niebieskim w sprayu :D Spróbuj - zdziwisz sie, jaki to daje efekt :D I to w miarę tanie rozwiązanie.

Takiego połysku nawet po paście nie zobaczysz, jaki osiągniesz po Pronto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może takowe rozwiązanie ci się nie za bardzo spodoba, ale...... jak miałem czarnego paska, to po umyciu i wyschnięciu, przecierałem go Pronto niebieskim w sprayu Spróbuj - zdziwisz sie, jaki to daje efekt I to w miarę tanie rozwiązanie.

Takiego połysku nawet po paście nie zobaczysz, jaki osiągniesz po Pronto.

bez komentarza ;/

twoim problemem jest woda, ale po każdym myciu jak chcesz mieć fajny lakier użyj tego http://showcarshine.pl/104-meguiars-ultimate-quik-detailer-show-car-w-10min-gratis-2-mikrofibry.html

Edytowane przez Jaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez komentarza ;/

Najpierw spróbuj lub zobacz - jaki to daje efekt. A potem się wypowiadaj :fajny Niszczy lakier? Matowi go? Rozpuszcza? :hmm

 

o tym mówisz?

 

No :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw spróbuj lub zobacz - jaki to daje efekt. A potem się wypowiadaj Niszczy lakier? Matowi go? Rozpuszcza?
bez jaj, nigdy nie będę robił lakieru pronto, już lepiej kup sobie plaka i benzynę i tym rób lakier, plak też fajnie nabłyszczy lakier, do plastików w środku można użyć sidoluksa do podłóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez jaj, nigdy nie będę robił lakieru pronto

 

Twoja wola :fajny Ale skoro czegos nie próbowałes, to nie neguj czyichś wypowiedzi :bry2

Nawet sąsiedzi z autami pytali - co to za środek, że tak zaje...scie sie samochód błyszczy. Od kilku lat tego używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamiast pasty TEMPO używajmy pasty SAMA, tez ma właściwości lekko ścierne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeehhh.... umiecie tylko dopierd........ać nie sprawdziwszy czegoś uprzednio. A skoro niby to takie zło, to proszę o konkretne przykłady, ze to szkodzi na lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś używać płynu do mycia szyb, ja tak i jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbował ktoś używać płynu do mycia szyb, ja tak i jest
tu to dowaliłeś, a co szyba w domu jakoś znacząco różni się od tej w domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co szyba w domu jakoś znacząco różni się od tej w domu ?

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co szyba w domu jakoś znacząco różni się od tej w domu ?
Chyba coś było ? :tankujemy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu to dowaliłeś, a co szyba w domu jakoś znacząco różni się od tej w domu ?

 

al mi nie chodzi o mycie szyb kolego tylko o sam środek stosowany do czyszczenia zacieków na karoserii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabiałem te zacieki, myłem auto w pełnym słońcu będąc po kilu piwkach i olałem sprawę z QD i innymi wynalazkami tylko spłukałem zostawiłem tak auto na 2h... ani cleaner, glinka itp nie potrafiły tych waterspotów usunąć(zacieki, osady po odparowaniu wody) . Nie próbowałem z takimi wynalazkami jak pronto, płyn do szyb, plak itp, bo jak cleaner na rotacji nie pomógł to tego typu domowe sposoby nie pomogą, lekarstwem okazała się finishowa pasta(lekkościerna) na miękkim padzie, jakby nie było jeden dzień z majówki poszedł mi się j..bać:wsciekly

 

paskiewicz jeśli u Ciebie te zacieki, plamy nie są takie hardcorowe jak były w moim przypadku to nawet i zwykły wosk powinien to usunąć... jak to nie pomorze to olej sprawę, tylko na przyszłość wycieraj auto, po kilkunastu myciach może samo zejdzie

 

---------- Dodano o 21:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:13 ----------

 

twoim problemem jest woda, ale po każdym myciu jak chcesz mieć fajny lakier użyj tego http://showcarshine.pl/104-meguiars-...ikrofibry.html

niekoniecznie megs

obecnie masz znacznie lepsze QD w podobnych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu to dowaliłeś, a co szyba w domu jakoś znacząco różni się od tej w domu ?

Za bardzo nie kumam :hmm

 

tu to dowaliłeś

 

Tobie też sie udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo nie kumam
zrozumiałem go, że myje szyby samochodowe, plynem do szyb takich w domu, a to przecież żadna różnica, wojtekk u siebie mam podobnie, ale woda z myjki bezdotykowej mi popsuła lakier, trzeba będzie jechać korektę lekką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności