Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bo kupiłem ostatnio taki środek z rurką do odświeżania nawiewów w samochodzie i nie wiem czy to jest beżpieczne w użyciu, tzn. czy po zaaplikowaniu tego do nawiewu czegoś tam nie zaleje, bo to z tego wężyka taka mokra pianka leci.

Może ktoś używał czegoś takiego to proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie czy klimatronic w pasku wystepował w kilku wersjach i czy miały one róznicę w pinach na złączach, gdyz borykam sie z klimatyzacja, klima na krótko włącza sie, gaz jest ok a klimatronic spręzarki nie załącza, na kompie mam błąd 818 czyli czujnik temperatury parownika którego nie moge znależc w moim pasku jest on z 97 roku, w pasacie b5fl jest on po stronie pasazera za schowkiem można go wyjac a u mnie nie wiem czy nie wystepuje, na pinach bodajze złącze b 7 pin powinien byc brązowo niebieski kabelek, a u mnie nie ma tego przewodu i tak zastanawiam sie czy ktos nie podmienił kimatronika i nie dostaje on informacji z tego czujnika i dlatego nie włącza klimy :/ na klimatroniku mam taki napis Temp einstelleinheit II 5 37/04 i to mnie zastanawia czy on nie jest z 37 tygodnia 2004 roku a ja mam z 97r

pozdrawiam i z góry dzieki za jakie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie bo kupiłem ostatnio taki środek z rurką do odświeżania nawiewów w samochodzie i nie wiem czy to jest beżpieczne w użyciu, tzn. czy po zaaplikowaniu tego do nawiewu czegoś tam nie zaleje, bo to z tego wężyka taka mokra pianka leci.

Może ktoś używał czegoś takiego to proszę o poradę.

Z tego co da się wyczytać na Forum jest różnie- jedni psioczą, że mieli problemy z elektryką po użyciu tego typu środków, drudzy chwalą.

Ja osobiście użyłem i chwalę.

Myślę, że trzeba zachować umiar w ilości aplikowanej piany.

Jeśli Twoje obawy przyjmują "paniczny" rozmiar, proponuję zakup środka dezynfekująco-odświeżającego, którego nie aplikuje się do nawiewów w postaci piany.

Puszkę stawiasz z tyłu, za siedzeniami, włączasz silnik i klimatyzację(sprężarka działa), ustawiasz na obieg zamknięty, nadmuch na wszystkie nawiewy, pełny zakres obrotów wentylatora świeżego powietrza. Otwierasz zawór puszki. Przez parę minut obserwujesz, jak wydobywa się preparat :) Czekasz bodajże 10-15 min. Wietrzysz auto. Gotowe.

W sklepie namówiony zostałem na środek Firmowany napisem "Plak"(niebieski), koszt około 15zł. Gdybym miał wybór, kupiłbym droższy Liqui Moly. Nie mówię jednak, że ten "Plak" się nie spisał :)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co da się wyczytać na Forum jest różnie- jedni psioczą, że mieli problemy z elektryką po użyciu tego typu środków, drudzy chwalą.

Ja osobiście użyłem i chwalę.

Myślę, że trzeba zachować umiar w ilości aplikowanej piany.

Jeśli Twoje obawy przyjmują "paniczny" rozmiar, proponuję zakup środka dezynfekująco-odświeżającego, którego nie aplikuje się do nawiewów.

Puszkę stawiasz z tyłu, za siedzeniami, włączasz silnik i klimatyzację(sprężarka działa), ustawiasz na obieg zamknięty, pełny zakres obrotów wentylatora świeżego powietrza. Otwierasz zawór puszki. Przez parę minut obserwujesz, jak wydobywa się preparat Czekasz bodajże 10-15 min. Wietrzysz auto. Gotowe.

W sklepie namówiony zostałem na środek Firmowany napisem "Plak", koszt około 15zł. Gdybym miał wybór, kupiłbym droższy Liqui Moly. Nie mówię jednak, że ten "Plak" się nie spisał

 

Takiego niedawno użyłem z plaka;)

A z tym drugim to wole sobie dać spokój i nie mić prblemów z elektryką;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

mam pytanko odnośnie mojej klimy a dokładnie rzecz biorąc sprężarki klimatyzacji, po włączeniu klimy na wolnych obrotach piszczy i to dość głośno, pasek klinowy jest wstawiony nowy i naprężony odpowiednio, podejrzewam że to może być łożysko w sprężarce,

i teraz cz można wymienić owe łożysko jak tak to ile ono kosztuje, czy muszę się liczyć z wymianą sprężarki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co moze byc przyczyna zamarzania klimy? ilosc czynnika jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być to wina czujnika temperatury parownika climatronik nie widzi ze temperatura jest ponizej 4 stopni i schładza dalej parownik a jak wiadomo na parowniku skrapla sie woda która pózniej zamarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna zamarzania moze byc brak filtra a co za tym idzie zabity syfem parownik albo filter jest ale ostatnio wymieniany dwa lata temu-to opcje najtansze.

Opcje drozsze to uszkodzonia w systemie chłodniczym a dalsza diagnoza mozliwa po podaniu cisnien podczas pracy klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto to audi a4 98 rok kombi i tam raczej nie ma czujnika temperatury parownika - ale oczywiscie moge sie mylic. Co do filtra kabiny to zawsze byl na miejscu i wymieniany na wiosne. Wiec musze podjechac sprawdzic cisnienia. Probowalem tez upuscic troszke gazu ale chlodzenie zostalo bez zmian bo dalej zamarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu nabiłem klimę. Hula jak ta lala. Ale na niskich obrotach wyczuwalne są jakby minimalne drgania. Jakby nadmiernie obciążała silnik. Jak przełączę na ECON to znowu wraca wszystko do normy. Czy to jest normalne czy jednak coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to normalne poniewaz przy wlaczeniu klimy wlacza sie kompresor i silnik dostaje obciazenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w swoim 1.8T (po chipie ma 187KM) a jak wlacze klime to sie robi taki muł że masakra. jak na 1ce albo 2ce puszcze gaz to czuc drastycznie jak silnik hamuje cale auto. W poprzednich autach tak nie mialem. Ten typ tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w sprężarce może się zaciera - stąd takie opory w obrotach i nadmierne mulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to diagnozuje i czy jest to wymienialne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w SZUKAJke - wymiana lozyska kompresora klimatyzacji. Lub coś podobnego. Łożysko kosztuje ze 40 zeta i wymiana jak wymiana. Znajdziesz temat to poczytasz :fajny Jest trochę roboty.

A diagnoza? Rzężenie, ocieranie, chrobotanie, buczenie łożyska...itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem że gdy stoję w korku chwilę dłużej lub po prostu odpalę samochód i stoi on na biegu jałowym to klimatyzacja się wyłącza. Co może być problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki oto problem z klimatyzacja. Pol roku temu wszystko było ok, wszystko działało jak należy. Teraz po załączeniu ( klima manualna) wentylator załącza się a sprężarka nie. Podłączyłem na krotko plus od akumulatora pod kostkę przy zbiorniczku od płynu hamulcowego i sprężarka się załączyła lecz wyłączyć w kabinie jej się nie da przy takim podłączeniu. Jaki może być powód mojego problemu. Z góry dziękuje za pomoc. Dopiszę że gaz był sprawdzany 2 tyg temu, brakowało ok 7%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności