Skocz do zawartości
marek29

AFN dawka paliwa blok 01 ,prawda czy fałsz..?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przewertowaniu wszystkich tematów nadal nie wiem o co chodzi z dawką paliwa (regulowaną przez przesunięcie nastawnika) i odczytywaną w bloku01.

Zacznę od początku...Kłopoty z odpalaniem w różnych temperaturach.

OK.

Rozrusznik,akumulator,pompa.....

Rozrusznik po naprawie-efekt ten sam.

Akumulator sprawny (kręcił zawsze)...po wymianie auto odpala! Tego nie rozumiem..Nie ważne.

Gorzej zapala na ciepłym (ale tragedii nie ma-pompa.Standart) do tego czasem dziwne szarpanie.

Wniosek-nastawnik.

OK.Czyszczenie....Po rozebraniu IDEAŁ! "0" opiłków,śmieci itd

Wcześniejszy odczyt RSW 620 (wyczytałem że dla AFN ma być ok.720 więc taki ustawiłem).

Dawka paliwa 3.0mg.wyczytałem że co prawda mieści się w normie 3-9 ale jest DUŻA (dziwne ,ale ok).

Zmieniłem na 4,5 (standart to podobno 4,8).I co...

Fis z 05l/h pokazywał 0/7i/h ,pomyślałem...kalibracja zegarów (spalanie),ale spalanie wzrosło faktycznie o ok.1l/100km !!!

Sprawdzałem kilka razy!

Zmieniłem dawkę na 3mg fiz pokazał 0,4l/h przy wyłączonych odbiornikach.

Zrobiłem test (kilka tankowań!!!)spalanie spadło.

Teraz nie wiem o co chodzi.

Wszyscy piszą mniejsza dawka-większe spalanie i na odwrót ,a u mnie jest "normalnie" 3mg pali mniej-4,5mg pali więcej.

Fakt faktem...do ok.3000obr różnicy nie ma ,ale powyżej na dawce 4,5 idzie lepiej.

Więc jak jest z tą dawką??

Jest współbieżnie ,czy na odwrót?

Ps.3.11EN i VCDS10.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie robił zmian na pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając VAG-iem dawkę paliwa w moim AFN mam pole manewru od 1.8mg do 5.0mg.

 

Ustawiając na:

- 1.8 mg, przy 100km/h mfa pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 3.8 l/100km, silnik twardo pracuje(tak jak by rwał się do jazdy), szybsza reakcja na wciśnięcie gazu(porównanie z 5.0mg), Przy zejściu z wyższych obrotów na wolne nieprzyjemnie szarpnie silnikiem, Brak dymienia

- 5.0 mg, przy 100km/h mfa pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 5,4 l/100km, silnik pracuje dużo ciszej,w porównaniu z dawką 1.8 mg auto jest mulaste, mam takie wrażenie jakby było podlewane za dużą ilością ropy. Silnik wolniej schodzi na wolne obroty. Dymienia również brak, Kumpel jadący za mną zauważył że przy dosyć żwawej jeździe przy zmianie biegów z 1 na 2 oraz 2 na 3 Passat puszcza czarnego bączka nie jest on duży ale jednak występuje, bardzo odczuwalna turbo dziura.

 

Następnie postanowiłem ustawić najlepszą dawkę dla Silnika AFN i wróciłem do pierwotnej wartości którą miałem przed testem.

Przy dawcę 3.2 mg spalanie chwilowe przy 100 km/h wynosi 4.5/4.6 l/100km, Praca silnika jak na TDI przystoi (akustyczna praca jednostki była oceniana przez diagnostę samochodowego z 25 letnim doświadczeniem) , brak szarpania, brak dymienia (cóż chcieć więcej), wg. mnie reakcja na gaz dosyć blisko zbliżona jak przy dawcę 1.8 mg,

 

Osobiście uważam iż najbardziej optymalną dawką paliwa dla mojego silnika AFN jest wartość 3.2 mg.

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=343892 jak dla mnie wszystko jest jasne.

 

"Tak poważnie to te wskazania są dawką wyliczoną, nie rzeczywistą. Postaram się to zobrazować:

Ma obroty 900 i dawkę... nie wiadomo jaką (silnik tego tak na prawdę nie wie), Ty mu mówisz że to jest 3mg/r, on to "zaczaja" i odnosi wszystkie obliczenia(w tym i konsumpcji paliwa) wg tej można by rzec kalibracji. Limit programowy ma powiedzmy 30mg/r (max wciśnięty pedał gazu), jeśli Ty mu powiesz że nawolnych obrotach ma dawkę 7mg to przy max wciśniętym pedale gazu on zwiększy ją o 23mg/r, jesli powiesz mu że przy 900 ma 2mg/r to analogicznie wciskającgaz w deskę dostaniesz przyrost 28mg/r.

Teraz wskazania po obciążeniu, zakładamy że ma 2mg/r dla 900rpm, dodajesz mu obciążenia w postaci klimy, alternatora czy czego tam, on aby utrzymać zadane 900rpm musi dodać więcej paliwa o przykładowo 2mg/r i widzisz to we wskazaniach czyli 4mg/r.

 

Pozdrawiam"

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qolwk, mendxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności