Skocz do zawartości
harry_poznan

Automatyczne zapalanie światła wewnętrznego - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. (samochód taki jak w opisie)

 

Problem polega na tym, że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki mija 3-4 sekundy zanim zapali się światło w środku. Natomiast po otwarciu drzwi światło zapala się natychmiastowo. Wcześniej po wyjęciu kluczyka zapalało się bezzwłocznie.

 

Ma ktoś pomysł jak to zrobić.

 

Nie wiem czy to może mieć znaczenie - zauważyłem to po wymianie radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak padała mi krańcówka w tylnych drzwiach od strony kierowcy. Po wymianie problem zniknął. Można je naprawiać, poszukaj na forum. Ja miałem w zapasie to wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie krańcówki. Po otworzeniu każdych z drzwi światło wewnątrz się zapala. Po otworzeniu bagażnika zapala się lampka w podsufitce (kombi). Na tej podstawie wydaje mi się, że krańcówki są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Podczas pierwszego montażu radia gość pomieszał PLUS po stacyjce z PLUSem z akumulatora. Po poprawieniu pomyłki wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne trochę z tym radiem, ale jeśli pomogło to tylko się cieszyć. :)

napiszę jeszcze co było u mnie. zawsze po otworzeniu drzwi światełko wewnętrzne świeci się do momentu włączenia zapłonu, nawet po zamknięciu drzwi. u mnie na starym zamku gasło wraz z zamknięciem drzwi. światło reagowało na otwarcie wszystkich drzwi, a przez przypadek zauważyłem, że tylne lewe nie zawsze się otwierają tzn. po otwarciu auta z pilota rygielek nie zawsze odskakiwał. po wymianie zamka wszystko się uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeszukałem forum i jedynie ten temat jest podobny. Otóż mój problem jest nieco inny. Początkowo nie było światła wewnętrznego. Dostałem się do instalacji od Modułu komfortu i przelutowałem. Światło działa ale nie tak jak powinno. I teraz najlepsze gdy ustawie na automatyczne świecenie przy otwarciach drzwi to świeci cały czas. Te boczne oraz to nad lusterkiem. Gdy wyłączę to nad lusterkiem a te boczne ustawie na automat to przeważnie też cały czas świecą ALE! czasem jest dobrze w sensie zaświecają się przy otwieraniu drzwi jakichkolwiek- ale pod warunkiem że kluczyk jest w stacyjce. jeśli wyciągnę znowu cały czas się świecą. Problem z krańcówkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam modul i połączenia sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja praca polegała tylko na zlutowaniu tego co było uszkodzone. Plus sprawdzenie czy wtyki są zaśniedziałe. Płytkę modułu spr i nie widziałem nic niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności