Skocz do zawartości
Gość coper

dziwny lakier ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coper

Witam,

 

Moj kolor to braz mocca perla lakier w sloncu wydaje sie na bardzo porysowany a mam przejechane 500km co mnie dosc zmartwilo pojechalem na myjke i umyto mi sama piana z karchera i niezabardzo to cos pomoglo ;/

 

Chcialem zapytac czy ktos mial podobny problem ja tlumacze sobie to tym ze auto napewno w transporcie bylo jakos zakonserwowane moze jakies naklejki ;/ i ten lakier jest pokryty czyms "tlustym''

 

Zastanawiam sie czy nie wziasc jakiegos wosku i auta porzadnie nie wypolerowac ???

 

Jak odbieralem samochod byl swiecacy i powiem szczerze ze nie zwrocilem na to uwagi.... czlowiek madry po szkodzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechać do salonu niech dobrze umyją,może nie zmyli dobrze konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Coper masz ten sam problem ,który mialem ja ,zwroc uwage ze uwidacznia sie po zmyciu tej pasty ktora nakladaja w salonie - pewnie wala na zakurzony ,cholera wie czy nawet nie po transporcie lakier. Woski nie duzo pomoga, ryski sa zbyt male zeby sie wypelnily ,lakier ciemny ,swiezy ,blyszczacy w koncu to perla wiec rozumiem cie w 100% ze musisz dostawac k**wicy jak po umyciu na sloncu widac ryski (zobacz pod swietlowkami!). Po wielu próbach ,licznych preparatow POLECAM ten -

 

http://www.eagleone.com/pages/products/product.asp?itemid=1103&cat=5010

 

Najlepszy wosk z jakim do tej pory sie spotkalem - piekny polysk, ochrona i nanotechnologia ,naprawde znika okolo 50% mikrorysek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coper
Coper masz ten sam problem ,który mialem ja ,zwroc uwage ze uwidacznia sie po zmyciu tej pasty ktora nakladaja w salonie - pewnie wala na zakurzony ,cholera wie czy nawet nie po transporcie lakier. Woski nie duzo pomoga, ryski sa zbyt male zeby sie wypelnily ,lakier ciemny ,swiezy ,blyszczacy w koncu to perla wiec rozumiem cie w 100% ze musisz dostawac k**wicy jak po umyciu na sloncu widac ryski (zobacz pod swietlowkami!). Po wielu próbach ,licznych preparatow POLECAM ten -

 

http://www.eagleone.com/pages/products/product.asp?itemid=1103&cat=5010

 

Najlepszy wosk z jakim do tej pory sie spotkalem - piekny polysk, ochrona i nanotechnologia ,naprawde znika okolo 50% mikrorysek !

 

 

Dzieki bardzo za pomoc zamowilem na allegro ten wosk 55zl :) zobaczymy jaki bedzie efekt pozdrowionka :)

 

Dzieki za pomoc wszystkim forumowiczom Zdrowych Spokojnych i Wesolych Swiat zycze aaaa i sniegu oczywiscie:)

Pzdr T.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0is0n

u mnie jest tak samo...

samochod 5 tys km, ani razu nie myty automatem,tylko reczna myjnia,a wczorajpod swietlowkami jakbym szczotka ryzowa po calym przejechal... :/

 

A tak w ogole to witam - nowy tu jestem ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coper
u mnie jest tak samo...

samochod 5 tys km, ani razu nie myty automatem,tylko reczna myjnia,a wczorajpod swietlowkami jakbym szczotka ryzowa po calym przejechal... :/

 

A tak w ogole to witam - nowy tu jestem ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Napisz jaki masz kolor itd cos wiecej o swoim nabytku:)))

 

U mnie pomoglo odrobinke polecony przez kolegow z forum wosk jest bardzo dobry polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thommas

A czy ktos ma może jakieś doświadczenia z diamondbrite?

Kompletne zabezpieczenie kosztuje w profesjonalnym zakładzie ok. 800 zł, ale podobno jest rewelacyjne i lakier jest zabezpieczony na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Przestalem sie przejmowac po Eagle jest wszystko ok, ale po 2 myciach przydaloby sie poprawic. Jest to dla mnie dziwne, ale to mój pierwszy czarny samochód, szczescie w nieszczesciu ze nie ja jeden mam ten problem ,dodam z nowym samochodem! Ale jak juz wspomnialem widuje "gorsze" czarne accordy,300c,superby wiec nie ma co sie przejmowac na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0is0n
Napisz jaki masz kolor itd cos wiecej o swoim nabytku:)))

kolor taki jak Twoj,czarny i tylko czaeny,jakos tylko ten kolor do mnie przemawia.

cos o pasku :

2.0 tdi,highline,xenon+navi+roleta czyli wyposazenie jak wiekszosc tutaj (chyba)... ;)

tapicerke wybralem czarna,z tego wzgledu iz balem sie o jej wyglad po dluzszym czasie...co prawda nie pale w samochodzie,staram sie o niegodbac,ale duzo jezdze i mysle,ze samo z siebie by sie "zasyfilo". Niecaly miesiac uzytkowania - 6500km...

jak umyje to wstawie jakies fotki.. ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tod

Też mam mocca perla.Nie ma opisanego problemu.Samochody przyjezdzaja z folją na masce .Jak coć pójdzie nie tak to część kleju zostaje i to może być powodem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thommas

Właśnie odebrałem samochód z salonu w poniedziałek, a wieczorem przy świetle świetlówki stan maski mnie przeraził (mnóstwo mikrorys + w 3 miejscach ktoś chyba przejechał szmatą albo papierem jak osuszał po myciu, bo są mikrorysy wyraźnie poprzeczne). :[

Dodatkowo chyba nie zeszło całe zabezpieczenie fabryczne, bo lakier nie był gładziutki, tylko trochę chropowaty (podobnie jak przednia szyba).

 

Wkurzyłem się i jestem już umówiony z serwisem blacharsko-lakierniczym w salonie VW - mają to zobaczyć i albo przepolerować samym woskiem albo zrobić polerkę maski (co mi się oczywiście nie uśmiecha, bo to przecież nowiutki lakier!!!). Muszę jeszcze dokładnie obejrzeć samochód w słońcu - może nie będzie aż tak widać... :niepewny:

 

Pisaliście tu o nano-woskach, a ja chciałbym zapytać o to zabezpieczenie fabryczne - schodzi wraz z kolejnymi myciami? W salonie powiedzieli mi, żebym nie próbował tego zmywać na siłę, bo porysuję samochód, a z biegiem czasu samo powinno zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

Mam ten sam problem!!! Mam czare auto i szczerze powiem nie przyglądałem się masce, ale u mnie strasznie to widać na bokach, szczególnie na tylnych słupkach i nadkolach :[ Myślałem, że to od kurzu, ale widać nie tylko ja mam ten problem. Woskowalem już autko, ale na myjni (ręcznej), nie pomogło :( Muszę sam spróbować tym woskiem, o którym piszecie, mam nadzieję, że pomoże...

 

Pozdrawiam

BS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszwroc82

hehe

 

Ten sam problem.

Bardzo wazne w pielegnacji czarnego lakieru sa....szmatki ;-)

Musza byc baardzo czyste i miekkie. Osobiscie uzywam tylko roznych wynalazkow typu szmata z mikrofibry? ircha...zadnych starych gaci koszul ktore z powodzeniem rysuja nasze samochody itd itp hehe

Podobnie sprawa ma sie z gabkami i myciem na mokro..trzeba uwazac zeby na gabce nie pozostawiac drobnych zanieczyszczen piasku itp...wiadomo czemu...

 

Jak ktos jezdzi na myjnie automatyczne to prosze nie płakać... :evil:

 

Nano woski faktycznie sa fantastyczne ( eaglo one)... po potraktowaniu lakieru czyms takim zapominam ze moje auto ma juz prawie 4 lata...

 

W ekstremalnych przypadkach przydaje sie delikatna polerka ( lepiej powierzyc to komus kto sie na tym zna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

6 Wszystkim!

Wróciłem właśnie z serwisu, gdzie oglądano moją pompkę :rotfl::kwasny: (od spryskiwacza) hi hi hi

Powiedziałem im również o problemi z lakierem, pan mnie poinformował, że najprawdopodobniej auto wymaga solidnego mycia, że jest to pozostałość konserwacji :niepewny: ...może być, któryś z Kolegów już o tym wspominał.

W każdym razie, mają na to zerknąć jak będą mi wymieniać pompkę. Dam znać czy coś pomogli jak będę po...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

No i wróciłem :zalamany: "Z lakierem wszystko OK", takie oto słowa usłyszałem w serwisie. Pan powiedział, że to mankament czarnych lakierów, ale czy faktycznie? Muszę zerknąć na jakiś inny model auta, nie koniecznie Passacika...

W każdym razie chyba nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z myślą, że tak już pozostanie. :zalamany:

Podjadę jeszcze na jakąś dobrą myjnię, może nałożą jakieś cudo na ten lakier i będzie lepiej? Zna ktoś jakąś godną polecenia w Sz-nie? Ja zawsze korzystałem z myjni na Pocztowej (w bramie) i w sumie byłem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thommas

U Rowińskiego w Piasecznie, w serwisie blacharskim, jeszcze raz rozkonserwowali mi porządnie samochód i zrobili delikatną polerkę mleczkiem. Samochód nareszcie wygląda tak jak powinien od samego początku - lśniący i gładki, że mucha może nogę złamać :hurra:

 

Kupiłem już zachwalany na forum nano-wosk EagleOne, więc radzę założyć ciemne okulary, jak wyjadę moją wypolerowaną czarną perłą "na miasto", bo blask będzie bił po oczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

hehe Thommas.

JA juz jestem po pierwszym woskowaniu NANO WAX -em i musze przyznac godny jest polecenia.Jak sie uda wrzuce zdjecie .

Co prawda B5 tka a nie B6 .

Wesolych .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirosław

Witam.

Mój granatowy pasio też ma na lakierze ryski, nie tylko od mycia.Również mnie to potwornie drazni,ale pogodziłem się z tym problemem.Na ciemnych lakierach,rysy są bardziej widoczne.

Wypolerowałem lakier na dachu,pokrywie silnika i bagażnika woskiem Turtle Wax (25zł).

Drobne rysy zniknęły,a większe są widoczne po dłuższym przyglądaniu z małej odległości.

Z kilku metrów.lakier wygląda jak lusterko.

W porównaniu z miejscami niepolerowanymi woskiem,różnica jest widoczna.

Polecam Turtle Wax z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już zachwalany na forum nano-wosk EagleOne, więc radzę założyć ciemne okulary, jak wyjadę moją wypolerowaną czarną perłą "na miasto", bo blask będzie bił po oczach ;)

 

Święta prawda ... :cwaniak: Również zakupiłem owy produkkt i nie spodziewałem sie nawet że może przynieść tyle radości :hurra: .. lakier jak lustereczko.

Co ile myć auta nakładacie wosk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności