Skocz do zawartości
Zbikra

kamera cofania a CanBus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można za pomocą VAG-a wyłączyć kamerę cofania ? Mam radio z wyswietlaczem 8", które umożliwia obsługę kamery cofania, ale w swoim SETUP-ie nie ma ono opcji włącz/wyłącz kamerę cofania. Ponieważ nie mam zamontowanej takiej kamery w aucie wiec zawsze jak włącze wsteczny bieg to bieżąca stacja (radio, CD, nawigacja, Micro SD, TV) się wyłącza i pojawia się czarny ekran z napisem: Camera - no signal. Domyślam się, że jak byłaby podłączona kamera to w tym oknie pojawiałby się z niej obraz.

W kostce połączeniowej nie ma żadnych wolnych przewodów, których zwarcie do masy załatwiałoby ten problem. Idzie wiązka z wtyczki od radia do kostki ISO z odnogą na Adapter Can Bus (zdjęcie ponizej).

Drugie pytanie: czy można zrobić, aby nie milkło radio, CD,... gdy włączam ten wsteczny ?

 

canbus1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba mamy to samo radio i ten sam problem. Tzn. Z vcds a raczej sie tego wylaczyc nie da, radio chyba tak juz ma. ja postanowilem kupic kamere wydatek nie duzy a bajer niezly.oprocz wiazki zasilajacej powinienes dostac jeszcze jedna wiazke, wlasnie pod kamere, video aut in itd

Jutro wrzuce fotke. Aha jak mialem podlaczone bez can dekodera to wlasnie przy wrzuceniu biegu wstecznego to nic sie nie dzialo.

Sorki za pisownie ale pisze z telefonu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Smoku;

Oczywiście mam wiązkę pod kamerę, zewnetrzne audio, itp.

Mam pytanie: Jak podłączyłeś radio bez Can decodera to wszystko chodzi ci ok ? Mam na myśli radio, navi, TV,...

 

PS. W szkole średniej i na studiach też miałem ksywkę Smoku :):).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podlaczylem na orginalnej wiazce, jaka dostalem z radiem (can dekoder dokupioem pozniej) wszystko dzialalo ale przycisk zasilania swiecil caly czas i radio sie nie wlaczalo po kluczyku, musialem wlaczac i wylaczac manualnie, noi jak wlaczalem wsteczny to nic sie nie dzialo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności