Skocz do zawartości
maszmol

Immobil activated...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis uzylem drugiego kluczyka do samochodu i centralny otwiera samochod a po wlozeniu kluczyka do stacyjki auto odpalilo lecz rozlega sie pojedynczy dzwiek na Fis napis jak w tytule i mruga zolta kontrolka z autkiem i kluczem.O co chodzi bo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kluczyku masz walnięty immobiliser. Pestka od immo może się w jakiś sposób uszkodziła.

A komunikat i kontrolka - oznajmiają, ze immobiliser jest aktywny, czyli silnika nie odpalisz :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym kluczyku masz walnięty immobiliser. Pestka od immo może się w jakiś sposób uszkodziła.

A komunikat i kontrolka - oznajmiają, ze immobiliser jest aktywny, czyli silnika nie odpalisz :fajny

 

ale kolega napisał że auto tym kluczykiem otworzył i odpalil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kolega napisał że auto tym kluczykiem otworzył i odpalil:)

Taaaaaak? :fajny

 

dzis uzylem drugiego kluczyka do samochodu i centralny otwiera samochod a po wlozeniu kluczyka do stacyjki auto odpalilo lecz rozlega sie pojedynczy dzwiek na Fis napis jak w tytule i mruga zolta kontrolka z autkiem i kluczem.

No w sumie masz rację, ale nasuwa się pytanie - czy silnik nadal po odpaleniu pracuje - czy gaśnie po chwili. Bo jeśli pracuje, to nie kumam, jak pomimo aktywnego IMMO - silnik pracuje :hmm Chyba że grzebane było coś w instalacji i te IMMO jest "na sztukę" jedynie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kolega napisał że auto tym kluczykiem otworzył i odpalil:)

 

Heh :) no bo to nie problem, jak kolega Danek75 tez zauważył, otwieranie nie ma nic wspólnego z IMMO, a prawidłowo działający IMMO powinien wyłączyć silnik po odpaleniu nieautoryzowanym kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Tak jak napisałem auto się otwiera zapala i tak jest lecz jak długo by tak silnik pracował nie sprawdzałem.Ten użyty kluczyk to zapas.Przy drugim kluczyku tym który użytkuje na codzień nie ma takiej sytuacji.Wszystko jest ok.Dzieje się tak tylko na zapasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to dzieje się na zapasowym w którym prawdopodobnie uszkodzona jest pestka IMMO, to wychodzi na to, że miałeś grzebane cos przy instalacji. Bo gdy świeci kontrolka to nie ma prawa silnik pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawosci, jaki jest zasięg immo ? (moze masz kolego w kieszeni dobry kluczyk i jakos to przechodzi)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z ciekawosci, jaki jest zasięg immo ? (moze masz kolego w kieszeni dobry kluczyk i jakos to przechodzi)..

 

Ale to i tak dziwne, bo skoro świeci komunikat, to gdyby łapało sygnał z pierwszego kluczyka, to przecież nie powinno tego pokazywać :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc jakis słaby ten sygnał czy coś w ten deseń. No ale prawda jest taka ze należy odczytać jaki błąd jest w sterowniku, będziemy wiedzieli o co mu chodzi wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze pytanie pod ten temat.Jakiś nie długi czas temu miałem zgrywany nowy soft do sterownika z małym wirusem i czy być może od tego momentu może taka sytuacja mieć teraz miejsce?Miałem wtedy przy sobie właśnie ten kluczyk który działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest jeszcze pytanie pod ten temat.Jakiś nie długi czas temu miałem zgrywany nowy soft do sterownika z małym wirusem i czy być może od tego momentu może taka sytuacja mieć teraz miejsce?Miałem wtedy przy sobie właśnie ten kluczyk który działa.

 

 

Soft sterownika nie ma nic do IMMO w tym modelu. Pozostaje sprawdzić sprawność transpondera w kluczu, i najwyżej dokodować ponownie klucz lub zakupić nowy transponder w przypadku uszkodzenia starego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem taki sam przypadek, zmienialem szafe na full fis, wsad przerobilem jak nalezy. Auto pracowalo nawet na kluczyku bez transponder pomimo komunikatu o zablokowanym silniku i migajacej kontrolki immo. Poszukalem innego wsadu,wgralem ponownie i problem minal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe żeby immo łapało sygnał z drugiego kluczyka. Zróbcie sobie mały test: wkładamy kluczyk do stacyjki, łamiemy go (składamy w kąt 90 stopni) i dopiero włączamy zapłon. Na fisie wyświetli taki sam komunikat jak koledze w pierwszym poście i auto nie zapali, także immo ma bardzo mały zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fisie wyświetli taki sam komunikat jak koledze w pierwszym poście i auto nie zapali, także immo ma bardzo mały zasięg.

 

W tym sęk, że my to wiemy, ale pomimo komunikatu o aktywnym IMMO - silnik odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem auto się otwiera zapala i tak jest lecz jak długo by tak silnik pracował nie sprawdzałem.
W tym sęk, że my to wiemy, ale pomimo komunikatu o aktywnym IMMO - silnik odpala.
Z aktywnym IMMO silnik zapali, ale po chwili zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z aktywnym IMMO silnik zapali, ale po chwili zgaśnie.

 

Ale podobno pracował, po odpaleniu... ile - nie wiem. To zainteresowany powinien napisać. Jeśli odpalił i po chwili zgasł, to wiadomo, ze ewidentnie wina drugiego kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mógł zobaczyć komunikat na fisie i szybko sam zgasić silnik, zanim immo zdążyło to zrobić. Z resztą niech sam się wypowie w tej sprawie. Napisałem o tym łamanym kluczyku, bo wcześniej padło pytanie: "ciekawe jaki jest zasięg immo?". Odpowiedź: bardzo mały i na bank nie złapie zasięgu z drugiego kluczyka, który jest np. w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to 2 kluczyk, przy którym wyskakuje owy komunikat jest po prostu nie zgrany lub jak wyżej piszecie ma uszkodzoną pastylkę i dlatego szafa to wychwytuje. Dobrze byłoby zrobić ten test na działającym - pierwszym kluczyku, o którym pisze kolega wyżej (włożyć go do stacyjki, przełamać i odpalić). Jeżeli samochód w obu przypadkach odpala i po chwili gaśnie - wiadomo co jest przyczyną (kluczyk), jeżeli działa dalej a komunikat jest dalej widoczny na zegarach to zaczynają się schodki...

 

Jeżeli po takim właśnie przełamaniu w stacyjce o 90 stopni i odpaleniu objaw będzie identyczny jak w temacie, czyli wyświetlony komunikat na FISie o aktywnym IMMO, a silnik cały czas chodzi to problem nie leży już po stronie kluczyków a bardziej IMMO w samochodzie... Wynikać będzie z tego, że ktoś grzebał w sterowniku śilnika przy IMMO

Edytowane przez piotereq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności