Skocz do zawartości
Nuttie

chłodniczka, filtr przed lewym przednim kołem - do czego służy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do czego służy to coś zaznaczone w czerwonym kółku, część passatów B6 to ma część tego nie ma, przeszukałem internet i nie bardzo znalazłem jednoznaczną odpowiedź.

 

dafota.2.7fm1332148075z.jpg.smpassat chłodnica.jpg&th=7390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMIC (Side Mounted InterCooler)

Czyli chłodzenie powietrza do dolotu, w turbodoładowanych silnikach występuje zazwyczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obstawiałem parę rzeczy w tym właśnie SMICa, wiesz może, w których wersjach silnikowych wychodził seryjnie - tylko w TFSI (TSI) czy w 2.0 TDI też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2.0 TDI 170 PS (BMR) mam smic'e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na to jest jakiś "kod" wyposażenia z VINu? Tylko nie pisz żebym zajrzał czy to tam jest czy tego tam nie ma, bo jakbym mógł to zrobić to bym zrobił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

w mam BKP MY2007 (podobnie jak Ty) i też nie mam tej chłodniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w 140KM też jej niema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MY2008, ale myślę że to nie ma znaczenia który model produkcyjny. Raczej chodzi o wersję silnika. W 140km wydaje się że jej nie ma, ale jest pare odmian 140km więc może w którejś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Element zaznaczony na schemacie to nie jest IC. IC występuje obecnie w kazdym doładowanym silniku VAG. W przypadku passata 3C jest to duża chłodnica , która jest w zespole chłodnicy płynu chłodzącego oraz skraplacza klimy. Wygląda tak:

http://allegro.pl/golf-passat-touran-octavia-1-4-1-9-2-0-intercooler-i2194141197.html

 

Urządzenie na schemacie , to może być dodatkowa chłodnica płynu chłodzącego, występująca w egzemplarzach produkowanych na rynki ciepłych krajów. Być może macie egzemplarze pochodzące z Italii( współczucie) , to moze być właśnie ta chłodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to w aucie, i to jest SMIC, bo:

1. Rozbierałem i sprawdzałem szczelność gdy miałem dziure gdzieś w dolocie, i jest to połączone z dolotem powietrza do silnika i trubiną

2. Auto mam na rynek PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to w aucie, i to jest SMIC, bo:

1. Rozbierałem i sprawdzałem szczelność gdy miałem dziure gdzieś w dolocie, i jest to połączone z dolotem powietrza do silnika i trubiną

2. Auto mam na rynek PL

 

Ehh nie lubie grzebac w ETCE....Twoj rocznik 2007 , motorownia BMR tak? W takim razie nr IC to 3C0 145 805 P. A to wygląda tak:

http://www.google.pl/imgres?q=3C0+145+805+P&hl=pl&client=firefox-a&hs=Ne2&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1525&bih=673&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=qcAlSqLEU6184M:&imgrefurl=http://parts.wse.by/searchall/3C0%20145%20805%20P&docid=Fn3Ru9dPT4ZeDM&itg=1&imgurl=http://content.wse.by/parts/21_636359/nissens_96715.jpg&w=600&h=400&ei=1nNnT4CcC4_Lswbb8NWaBg&zoom=1&iact=hc&vpx=770&vpy=377&dur=1702&hovh=183&hovw=275&tx=130&ty=112&sig=115519427846523750542&page=2&tbnh=122&tbnw=183&start=19&ndsp=32&ved=1t:429,r:10,s:19

 

 

Łojezu ale linka....:fajny

Edytowane przez danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności